Przełącznik dla środowisk "cloud computing"

Juniper ogłosił dostępność ethernetowego przełącznika EX8216. Urządzenie zawiera 16 gniazd na instalowanie modułów i ma tak dużą przepustowość, że może obsłużyć w ciągu jednej sekundy do 2 mld pakietów.

Przełącznik dla środowisk "cloud computing"
Urządzenie jest przeznaczone dla centrów danych i zostało zaprojektowane z myślą o obsługiwaniu aplikacji typu "cloud computing". W przełączniku można instalować moduły zawierające porty Ethernet 10 Gb/s i producent zapowiada, że w przyszłości udostępni również moduły zdolne obsługiwać połączenia Ethernet 100 Gb/s.

Zastosowane w przełączniku rozwiązania zapewniają mu tzw. "galwaniczną przepustowość", a pakiety są obsługiwane z bardzo małymi opóźnieniami. Dzięki wydajności rzędu 320 Gb/s na gniazdo przełączniki linii EX8200 zapewniają firmom łatwą ścieżkę migracji na sieci 100 Gb/s.

Zobacz również:

  • Cisco Business – rozwiązanie sieciowe od Cisco dla małego i średniego biznesu

Przełącznik pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego JUNOS, który oferuje niezawodność klasy operatorskiej. Urządzenie będzie konkurować na rynku z rozwiązaniami podobnej klasy oferowanymi przez firmy Cisco (Nexus 7000), Brocade, Extreme i Force10. Cena przełącznika - od 76 tys. USD.

Czytaj również "Juniper Networks: oferta dla firm wielooddziałowych".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200