Przełącznik KVM-over-IP AutoView 3050

Avocent ma w swojej ofercie przełącznik KVM-over-IP z serii AutoView, który pozwala użytkownikowi na nawiązywanie zdalnej sesji do jednego z 8 serwerów. Jest to możliwe za pośrednictwem wbudowanego interfejsu webowego oraz przejściówek przesyłających sygnał KVM przez kabel UTP.

Dostęp zdalny za pośrednictwem sieci komputerowej jest możliwy poprzez wbudowany interfejs webowy. Przy jego pomocy można nawiązywać graficzną sesję do określonego serwera. Jest ona szyfrowana (do wyboru algorytmy DES, 3DES, AES, SSL 128-bitowy) i kompresowana (algorytm Dambrackas Video Compression).

Przełącznik KVM-over-IP AutoView 3050

Dodatkowo, dostęp lokalny jest możliwy przy pomocy menu ekranowego OSCAR wyświetlanego na dedykowanej konsoli LCD lub zestawie monitor, myszka i klawiatura. Do podłączania serwerów wykorzystywane są albo uniwersalne przejściówki AVRIQ (PS2, USB, Serial, Sun) albo zintegrowane z kablem (określona długość, brak możliwości uaktualniania).

Urządzenia z serii AutoView można łączyć w dwupoziomową kaskadę, dzięki czemu można uzyskać dostęp do 128 serwerów, gdy pierwszym przełącznikiem KVM będzie AutoView 3050 a pozostałymi AutoView 2015 (16-portowy bez dostępu przez IP).

Cena przełącznika AutoView 3050 została ustalona na 950 euro, a gwarancja na 2 lata (istnieje możliwość jej rozszerzenia do 3, 4 i 5 lat wraz z wymianą awansem następnego dnia roboczego w przypadku awarii). Autoryzowanym dystrybutorem rozwiązania w Polsce jest firma Alstor.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200