Przełącznik KVM firmy Aten

Tajwańska firma Aten Technologies wprowadziła w połowie czerwca do swojej oferty przełącznik KVM, który pozwala czterem użytkownikom kontrolować zdalnie do 32 komputerów podłączonych do przełącznika.

Przełącznik nosi nazwę Matrix KM0432 i zawiera standardowe połączenia RJ-45 oraz firmowe połączenia ASC (Auto Signal Compensation), dzięki którym sygnały mogą być transmitowane na odległość do 350 metrów, zapewniając przekazywanym obrazom wideo dobrą jakość i wystarczającą rozdzielczość.

Urządzenie ma wysokość 1U i jest wyposażone w 32 porty. Serwer można podłączać do przełącznika wykorzystując zainstalowany w nich port USB lub PS/2. Można do tego celu wykorzystać okablowanie Category 5.

Przełącznik dysponuje połączeniem "keep-alive", dzięki któremu połączenia myszy i klawiatury pracują nawet wtedy, gdy przełącznik zostanie nagle pozbawiony zasilania. Istnieje możliwość konfigurowania skrótów klawiaturowych Hot Key, uzyskując w ten sposób szybki dostęp do określonych serwerów. Inna dostępna opcja to On Screen Display, wyświetlająca wszystkie serwery podłączone aktualnie do przełącznika. Serwery można dołączać fizycznie do urządzenia, nie wyłączając go z eksploatacji.

Przełącznik można chronić stosując trzy hasła operujące na różnych poziomach: jedno dla super administratora, drugie dla administratora i trzecie dla zwykłego użytkownika.

Urządzenie firmy ATEN będzie konkurować na rynku głównie ze sprzętem podobnej klasy produkowanym przez Avocent i Raritan. Ostanie badania pokazują, że największy udział na rynku przełączników KVM ma obecnie Avocent (40%).

Przełącznik jest już dostępny i kosztuje 4000 USD.


TOP 200