Przełącznik KVM Paragon II

Firma Raritan wprowadziła na rynek dwa nowe urządzenia do zarządzania serwerami: przełącznik Cat5 KVM o nazwie Paragon II i stację użytkownika P2-EUST (Enhanced User Station).

Przełącznik KVM Paragon II
Rozwiązanie wspiera obrazy wideo o rozdzielczości 1600 x 1200 (60, 75 i 85 Hz), może zarządzać serwerami oddalonymi o 213 metrów (przy mniejszej rozdzielczości odległość może być większa) i oferuje opcję, która pozwala przekierowywać sygnały wideo (odbierane z serwera) z jednej stacji użytkownika Paragon II na inną.

Administrator może z jednej stacji użytkownika resetować wszystkie urządzenia sieciowe podłączone do zdalnego systemu zarządzania, eliminując potrzebę wykonywania tego zadania z każdego przełącznika oddzielnie.

Paragon II może zarządzać jednocześnie 64 węzłami - nawet wtedy, gdy sieć odmówi posłuszeństwa. Jest to możliwe dzięki temu, że dostęp do węzłów nie jest realizowany przez ścieżki IP. Łącząc przełączniki Paragon II w wieżę (kaskada), administrator może zarządzać z poziomu jednej stacji użytkownika wieloma tysiącami urządzeń. Opcjonalnie rozwiązanie wspiera też opcję KVM-over-IP, co jest możliwe po zainstalowaniu stacji użytkownika o nazwie UST-IP.

Wieloma przełącznikami Paragon II (dostępnymi w wersjach zawierających 32, 42 i 64 porty) można zarządzać po zainstalowaniu w systemie dodatkowego urządzenia CommandCenter Secure Gateway.

Cena rozwiązania - od 3300 USD. Produkt ma w swojej ofercie GURU Control Systems.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200