Przełącznik KVM CN8000 on the NET

Firma Aten pokazała na odbywających się w tym tygodniu targach Computex 2008 (Tajpej) nowe rozwiązanie do zdalnego zarządzania serwerami (przełącznik CN8000 KVM on the NET). Przełącznik umożliwia administratorom sieci zdalny dostęp do serwerów za pośrednictwem sieci LAN lub WAN.

Przełącznik KVM CN8000 on the NET
Przełącznik reprezentuje rozwiązanie typu KVM over IP. Urządzenie zostało wyposażone w funkcję Virtual Media, która pozwala przesyłać dane między przełącznikami do każdego z zarządzanych serwerów oraz służy m.in. do zdalnego uruchamiania testów diagnostycznych, ściągania plików, instalowania programów czy aktualizacji systemu operacyjnego.

Nowy przełącznik ma także wbudowane porty PS/2 i USB 2.0 oraz modem z portem telekomunikacyjnym RJ-11. Wbudowany modem pozwala na dostęp do serwerów w przypadkach awarii sieci komputerowej. Dzięki przełącznikowi administratorzy mają dostęp przez internet do innych przełączników KVM i mogą zdalnie oraz centralnie sprawować kontrolę nad serwerami i komputerami.

Przełącznik CN8000 pozwala także na zdalne zarządzanie zasilaniem serwerów. Gdy administrator podłączy CN8000 do przełącznika PN0108 Power over the NET, może zdalnie włączać, wyłączać i restartować urządzenia w sieci.

Cena detaliczna urządzenia (dostępnego w firmach AJM i EPA) wynosi 445 euro (netto).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200