Przełącznik 5E-XC obsługuje 5ESS

Lucent Techologies rozszerza ofertę usługową centrali komutacyjnej 5ESS klasy 5 o przełącznik 5E-XC, umożliwiający migrację dotychczasowych połączeń komutowanych systemu do rozwiązań pakietowych niezbędnych w sieciach IP.

Przełącznik wyposażony w protokół SIP (Session Initiation Protocol) – stosowany powszechnie w sieciach IP – można instalować zarówno jako samodzielne urządzenie w sieciach pakietowych, bądź też jako element rozszerzający funkcje istniejącej centrali komutacyjnej 5ESS o dodatkowe usługi i możliwości. Jest on stosowany także w rozwiązaniach sieciowych następnej generacji NGN Lucenta. Implementacja przełącznika w centrali zapewnia pojemność użytkową do 256 tys. połączeń (w porównaniu 92 tys. portów 5ESS), podaje producent.

Wyposażając przełącznik w oprogramowanie 5E16.2 można rozszerzyć funkcje systemu o usługę IP Centrex, z możliwością przekierowania do pięciu połączeń jednocześnie.

Zobacz również:

  • Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Wolno stojący produkt jest dostępny od zaraz, natomiast pakiety z protokołem IP są zapowiadane na IV kwartał 2003 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200