Przeglądarka Edge wspiera dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa

Microsoft dodał do przeglądarki Edge dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Jest to rozszerzony tryb ochrony, dzięki któremu użytkownik podczas nawigowania po internecie może się czuć bezpieczny, szczególnie wtedy gdy przegląda nieznane mu witryny. Jest to możliwe za sprawą nowego trybu pracy przeglądarki, któremu nadano nazwę Enhanced Security Mode.

Grafika: Microsoft

Tryb Enhanced Security zwiększa bezpieczeństwo, gdyż przy przeglądaniu przez użytkownika nieznanych mu witryn wyłącza kompilację JIT (JavaScript just-in-Time), wyposażając jednocześnie system operacyjny w dodatkowy mechanizm kontroli przeglądarki. Microsoft wprowadził taka opcję do przeglądarki Edge wersja 104 i oczywiście wszystkich nowszych wersji.

Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa korzysta z takich mechanizmów jak ochrona przed arbitralnym kodem (w skrócie ACG) oraz ochrona przepływu sterowania (w skrócie CFG). Wystarczy przejść do ustawień i tam wybrać jeden z trzech trybów przeglądania: podstawowy, zrównoważony i dokładny. Chociaż tryb dokładny zapewnia najlepszą ochronę, nie jest przeznaczony dla większości użytkowników, ponieważ wymaga konfigurowania dodatkowych opcji

Zobacz również:

  • Google łata 50 luk systemu Android
  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • DuckDuckGo ma nadzieję, że dzięki tej nowej funkcji jego przeglądarka zyska mocno na popularności

Enhanced Security Mode umożliwia również utworzenie list tzw. witryn wyjątków, to jest takich którym ufamy i takich, które odrzucamy. Microsoft powiedział, że administratorzy przedsiębiorstwa mogą skonfigurować tę funkcję zabezpieczeń za pomocą ustawień zasad grupy i tak tworzyć listy Zezwalaj i Odmów, po to aby zwiększyć bezpieczeństwo niektórych użytkowników podczas odwiedzania witryn lub wyłączyć domyślnie innym użytkownikom ten tryb.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200