Przeglądarka Edge ma nowe logo

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft żegna się na dobre z marką Internet Explorer, gdyż zdecydował się opracować nowe logo rozwiązania, które zastąpiło wysłużony IE. Mowa oczywiście o przeglądarce Edge, która od dzisiaj może się kojarzyć wielu internautom z morzem, gdyż przypomina fale układające się w literę E.

Dobrze poinformowane źródła podają, że Microsoft zaprezentuje oficjalnie to logo 15-go stycznia 2020 roku, wtedy gdy udostępni użytkownikom dopracowaną już w szczegółach przeglądarkę Edge bazującą w stu procentach na Chromium.

Wiele wskazuje na to iż Microsoft zdecydował się opracować to logo na skutek narzekań wielu użytkowników przeglądarki Edge sygnalizujących, że obwiązujące logo tego oprogramowania kojarzy się dalej z przeglądarką Internet Explorer.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
  • DuckDuckGo ma nadzieję, że dzięki tej nowej funkcji jego przeglądarka zyska mocno na popularności
  • Android ma nowe logo 3D

Warto w tym momencie przypomnieć, że Microsoft udostępnił użytkownikom wersję beta przeglądarki Edge pracującej w trybie „full Chromium” (chodzi oczywiście o mechanizm rendrowania opracowany przez Google) nie tak dawno, bo pod koniec lipca tego roku.

Istotną nowością, jaka znalazła się wtedy w tej przeglądarce, był mechanizm zapobiegający śledzeniu użytkownika. Oferował on trzy różnych poziomy blokowania śledzenia: Basic, Balanced i Strict (Podstawowy, Zrównoważony i Dokładny). Pozwalają one użytkownikom blokować pliki cookie i surfować po internecie bez obaw o to, że ich prywatność będzie naruszana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200