Przeglądarka Edge „full Chromium” jest już dostępna w kanale Beta

Microsoft ogłosił, że przeglądarka Edge bazująca na opracowanym przez Google oprogramowaniu Chromium (chodzi o mechanizm renderowania) osiągnęła status beta. Oznacza to, że została już przetestowana na tyle dokładnie, iż użytkownicy komputerów Windows 7, Windows 10 i MacOS mogą jej używać w swojej codziennej pracy bez większych obaw o to, że będzie stwarzać im kłopoty.

Do tej pory przeglądarka Edge pracująca w trybie „full Chromium” dostępna była w kanałach dystrybucji Canary i Dev (chodzi o użytkowników zarejestrowanych w programie Microsoft Edge Insider). W tych dwóch kanałach dystrybucji przeglądarka Edge „full Chromium jest zresztą dalej dostępna. Obecnie pojawiła się ona również w kanale Beta. Można ją pobrać stąd.

Jak wiadomo edycja Canary jest najmniej dopracowaną, pierwszą wersją oprogramowania, a edycja Dev zawiera już pierwsze poprawki, dzięki którym oprogramowanie pracuje stabilniej. Oprogramowanie udostępniane w wersji Beta pracuje z reguły bez błędów. Kanał ten udostępnia z reguły użytkownikom kolejne wersje oprogramowania (zwierające drobniejsze już poprawki) co sześć tygodni.

Zobacz również:

Nową wersję przeglądarki Edge można skonfigurować tak, aby zapobiegała śledzeniu użytkownika na trzech różnych poziomach: Basic, Balanced i Strict (Podstawowym, Zrównoważonym i Dokładnym), pomagając mu blokować pliki cookie i umożliwić surfowanie po internecie bez obaw o naruszenie prywatności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200