Przeglądarka Edge „full Chromium” gotowa do testowania

Microsoft udostępnił w tym tygodniu użytkownikom komputerów pracujących pod kontrolą 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 10 publiczną wersję próbną alpha przeglądarki Edge pracującej w trybie „full Chromium”, czyli zgodnej z pilotowanym przez Google projektem Chromium.

Użytkownicy mają do dyspozycji dwie różne kompilacje przeglądarki. Microsoft informuje jednocześnie, że wersje przeglądarki Edge pracującej w tym trybie, przeznaczone dla użytkowników komputerów pracujących pod kontrolą innych systemów operacyjnych (chodzi o 32-bitowy system Windows 10 oraz systemy Windows 7, Windows 8.1 i macOS), zostaną udostępnione użytkownikom w późniejszym terminie, nie podając jednak żadnych konkretnych dat.

Wspomniane powyżej kompilacje przeglądarki Edge użytkownicy komputerów pracujących pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 10 mogą pobierać z tej strony. Są one na dzisiaj dostępne w postaci dwóch różnych edycji: Canary lub Dev.

Zobacz również:

Są to określenia stworzone specjalnie na potrzeby tej konkretnej przeglądarki. Ogółem edycji takich ma być cztery: Canary, Dev, Beta i Stable. Edycja Canary jest najmniej dopracowaną, pierwszą wersją oprogramowania, a edycja Stable to końcowa, najlepiej przetestowana wersja. I to właśnie ta edycja (Stable) zostanie w pewnym momencie zaprezentowana tym użytkownikom, którzy nie są zarejestrowani w programie Microsoft Edge Insider.

Edycja Dev przeglądarki Edge nosi numer 74.1.96.24, co oznacza iż Microsoft opracowuje ją bazując na oprogramowaniu Chromium 74. Co ciekawe, Google pracuje również z tym oprogramowaniem open source, ale jest krok do przodu, gdyż udostępnił już wersję beta przeglądarki Chrome 74. Miało to miejsce 24-go marca, a 23-go kwietnia udostępni przetestowaną już i stabilną wersję tego oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200