Przeglądarka Edge będzie modyfikowana z zgodnie z nowym, rozszerzonym cyklem wydań

Microsoft zapowiedział na początku tego roku, że przeglądarka Edge będzie modyfikowana od września tego roku co cztery tygodnie. Zdając sobie jednak sprawę z tego, że dla wielu firm jest to zbyt szybkie tempo i wolałyby mieć do dyspozycji bardziej stabilne, nie tak często modyfikowane narzędzie do przeglądania internetu , Microsoft przygotował dla nich kompromisową propozycję.

Edge

Obecnie update przedlądarki Edge pojawia się co sześć ewentualnie co osiem tygodni. Zmieni się to w momencie udostępnienia użytkownikom 24-go września przeglądarki Edge oznaczonej numerem 94. Google udostępni natomiast użytkownikom dwa dni wcześniej przeglądarkę Chrome 94, która będzie od tego momentu modyfikowana również co cztery tygodnie. Zgodnie z nowym harmonogramem, update przeglądarki Edge pojawi się 21-go października (będzie to wersja oznaczona numerem 95).

I tu pojawia się wspomniana wcześniej kompromisowa propozycja. Począwszy od wersji 94, Edge (tak jak i Chrome) będzie również modyfikowany zgodnie z cyklem „Extended Stable”, który przewiduje ośmiotygodniowy interwał, zamiast domyślnego czterotygodniowego. Wersje Extended Stable przeglądarki będą się pojawiać tylko w momencie premier przeglądarek noszących parzyste numery. Zgodnie z tą zasadą będą to więc wersje 96, 98 i tak dalej.

Zobacz również:

Jednocześnie Microsoft zapowiada, że ważne łatki bezpieczeństwa będą dostarczane w razie potrzeby w dowolnym momencie, niezależnie od wybranej opcji wydania. Dotyczy to też edycji Extended Stable. Ze względu na dłuższy odstęp między wydaniami Extended Stable, Microsoft zmienia również politykę wsparcia przeglądarki Edge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200