Przeglądarka Chrome uruchamiana na komputerach Windows 7 będzie wspierana dłużej

Mamy dobre wieści dla użytkowników komputerów z systemem Windows 7. Firma Google zdecydowała się wydłużyć wsparcie techniczne przeglądarki Chrome uruchamianej na takich komputerach o kolejne miesiące.

Chrome

Krok ten podyktowany jest troską o tych użytkownikach takich komputerów, którzy z powodu pandemii nie zdążyli jeszcze przejść na system Windows 10.

Na początku tego roku - a więc w momencie, gdy koronawirus nie zaatakował jeszcze na dobre całego świata – Google informował, że przeglądarka Chrome uruchamiana na komputerach Windows 7 będzie wspierana technicznie do połowy przyszłego roku.

Zobacz również:

Widząc jednak co się dzieje, korporacja podjęła w tych dniach decyzję o przedłużeniu takiego wsparcia o kolejne sześć miesięcy. Podejmując taką decyzję Google brał też zapewne pod uwagę fakt, że według najnowszego przeprowadzonego przez tę firmę badania co piąte przedsiębiorstwo nie zdążyło jeszcze przejść na system Windows 10, używając dalej starszej wersji tego oprogramowania, najczęściej systemu Windows 7.

Tak więc przeglądarka Chrome uruchamiana na komputerach z systemem Windows 7 będzie wspierana technicznie co najmniej do 15-go stycznia 2022 roku. Wyrażenie „co najmniej” oznacza, że jest bardzo prawdopodobne iż Gogle wydłuży wsparcie o kolejne miesiące, co będzie oczywiście zależeć od tego jak świat poradzi sobie z koronawirusem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200