Przeglądarka Chrome przestanie już wkrótce wspierać te dwa systemy Windows

Szybkimi krokami zbliża się termin, gdy przeglądarka Chrome przestanie obsługiwać dwie starsze wersje systemu Windows. Stanie się to w momencie udostępnienia użytkownikom Chrome oznaczonej numerem wersji 110, co ma nastąpić na początku lutego przyszłego roku.

Grafika: JR Raphael/IDG

Od tego momentu Chrome nie będzie już obsługiwać systemów Windows 7 i Windows 8.1. Oznacza to, że dla przeglądarki tej nowym minimalnym wymaganym systemem będzie wtedy Windows 10.

Data jest zgodna ze zobowiązaniem ogłoszonym wcześniej przez Google, że będzie wspierać system Windows 7 tak długo, jak Microsoft będzie wspierać technicznie ten system w ramach swoje programu ESU (Extended Security Update). Jak wiadomo, zarówno system Windows 7, jak i system Windows 8.1, będą objęte tym programem dodatkowego wsparcia technicznego do 10 stycznia 2023 roku.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Najlepsze tegoroczne rozszerzenia przeznaczone dla przeglądarki Chrome
  • Czy Microsoft wyprzedzi Apple jako największa firma na świecie w 2024?

Firma Microsoft kończy również w tym samym dniu wsparcie dla aplikacji Microsoft 365 uruchamianej na komputerach pracujących pod kontrolą tych dwóch starszych wersji systemu Windows. Microsoft przestał dostarczać darmowe łatki dla systemu Windows 7 w styczniu 2020 roku. Microsoft będzie wspierać przeglądarki Edge uruchamiane na komputerach Windows 7 i Windows Server 2008 R2 do 15 stycznia 2023 r.

Konkludując można doradzić wszystkim użytkownikom komputerów Windows 7 lub Windows 8.1 i przeglądarki Chrome: Jeśli korzystacie obecnie z takiego oprogramowania, należy jak najszybciej przejść na obsługiwaną wersję systemu Windows (np. Windows 10 lub Windows 1) najpóźniej do końca stycznia przyszłego roku, po to aby zapewnić sobie dalsze otrzymywanie najnowszych aktualizacji zabezpieczeń i funkcji przeglądarki Chrome. Można też oczywiście zainstalować inną niż Chrome przeglądarkę.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200