Przeglądarka Chrome dla komputerów XP i Vista nie będzie dalej wspierana

Google poinformował użytkowników przeglądarek Chrome uruchamianych na komputerach Windows XP i Vista, że począwszy od kwietnia 2016 roku nie będzie ich już dalej aktualizować. Przeglądarkę tę będzie oczywiście można dalej otwierać oraz instalować na takich komputerach, ale użytkownicy muszą się wtedy liczyć z tym, że będzie ona od tego momentu dużo bardziej podatna na ataki hakerów.

Dotyczy to też użytkowników komputerów Mac, którymi zarządza system operacyjny OS 10.6, 10.7 i 10.8. Oni również muszą mieć świadomość tego, Google nie będzie wspierać od drugiego kwartału przyszłego roku uruchamianą na nich przeglądarkę Chrome. Korporacja argumentuje, że zdecydował się na taki krok z prostego powodu. Wszystkie wymienione powyżej systemy operacyjne – a jest ich razem pięć – są już przestarzałe i ich dostawcy przestali je już dawno wspierać.

Tak więc ci użytkownicy pecetów pracujących pod kontrolą systemów Windows XP i Vista, którzy używają ciągle przeglądarki Chrome – a jest ich ciągle wielu - powinni właściwie pogodzić się z myślą o tym, że będą musieli w najbliższym czasie przejść na inną przeglądarkę. W domyśle taką, która jest ciągle aktualizowana i dostrzeżone w nich dziury są na bieżąco aktualizowane.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Najnowsza przeglądarka Chrome jest zgodna z komputerami zawierającymi procesory Arm

Pozostaje im jeszcze inne rozwiązanie – przejść na nowszy system operacyjny, co nierzadko wiąże się z koniecznością zakupu nowego, bardziej wydajnego komputera – i zainstalować na nim przeglądarkę Chrome, która jest i będzie w przyszłości dalej wspierana przez Google.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200