Przeglądarka Chrome 82 nie ujrzy w ogóle światła dziennego

Firma ogłosiła, że po kilku tygodniach zawieszenia zamierza w pierwszy wtorek kwietnia wznowić publikowanie kolejnych wersji przeglądarki Chrome. Zgodnie z tą zapowiedzią przeglądarka Chrome 81 - która pierwotnie powinna trafić do rąk użytkowników 17-marca, ale decyzją firmy z dnia 18-go marca nie została opublikowana - dotrze do nich 7-go kwietnia.

Wcześniej, bo w przyszłym tygodnie, Google opublikuje również ważne poprawki modyfikujące przeglądarkę Chrome 80. Zlikwiduje ona kilka krytycznych luk wykrytych w tym oprogramowaniu.

Google zawiesił wydanie kolejnej wersji przeglądarki Chrome (noszącej numer 81) powołując się na „skorygowany harmonogram pracy nad tym oprogramowaniem”, obwiniając jednak wyraźnie za tę sytuację pandemię COVID-19.

Zobacz również:

Kolejna ważna decyzja podjęta przez Google dotyczy przeglądarki Chrome 82. Otóż okazuje się, że nie ujrzy ona w ogólne światła dziennego (co zgodnie z wcześniejszym harmonogramem miało nastąpić 28-go kwietnia), gdyż Google chce w ten sposób nadrobić stracony czas i przejść od razu do przeglądarki Chrome 83.

Zgodnie z zapowiedzią wszystkie poprawki, które pierwotne miały zostać wprowadzone do przeglądarki Chrome 82, pojawią się w przeglądarce Chrome 83. Jeśli nic się nie stanie, powinna się ona pojawić 19-go maja, czyli trzy tygodnie wcześnie (gdyż pierwotnie Google planował jej premierę na 9-go czerwca).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200