Przeglądarka Chrome 74 trafiła już do rąk użytkowników

Google uaktualnił na początku tego tygodnia przeglądarkę Chrome i udostępnił użytkownikom kolejną wersję tego oprogramowania, oznaczając je numerem 74. Firma twierdzi, że Chrome 74 jest przede wszystkim dużo bardziej bezpieczny, ponieważ zawiera aż 39 łat likwidujących różnego rodzaju podatności.

Korporacja poinformowała też, że wypłaciła prawie 27 tys. USD nagród siedemnastu internautom, którzy zidentyfikowali wcześniej w testowej przeglądarce Chrome 74 różnego rodzaju błędy, które mogłyby posłużyć hakerem do przejmowania kontroli nad komputerem, na którym przeglądarka została zainstalowana.

Pięć podatności wykrytych przez testujących przeglądarkę internautów zostało przez Google oznaczonych jako „High” (Wysokie). W stosowanej przez Google czterostopniowej skali jest to druga z kolej kategoria zagrożeń (ustępująca tylko kategorii „Krytyczne”).

Zobacz również:

Ponieważ przeglądarka Chrome aktualizuje się sama automatycznie w tle, jedyne co użytkownik musi zrobić, to uruchomić ją ponownie. Jeżeli ktoś chce to zrobić ręcznie, musi najpierw w menu Pomoc pod pionowym wielokropkiem (w prawym górnym rogu) wybrać opcję „Google Chrome – informacje”.

W wyświetlonej wtedy zakładce znajdzie się informacja, że przeglądarka została zaktualizowana (względnie iż trwa pobieranie nowej wersji, po której to operacji przeglądarkę trzeba ponownie uruchomić).

Na koniec warto przypomnieć, że Google aktualizuje przeglądarkę Chrome przeciętnie co sześć do siedmiu tygodni. Ostatnia aktualizacja przeglądarki miał miejsce w marcu (dokładnie 12-go dnia tego miesiąca).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200