Przegląd prasy zagranicznej

Wykorzystać szansę

Internet potrafią wykorzystać w strategii rozwoju nie tylko firmy, które od początku na nim opierają swoją działalność. Taki optymistyczny wniosek wyciągają autorzy artykułu The Best of the Small Business Web w najnowszym numerze Inc. Technology. Przedstawiają przykłady 20 niewielkich firm działających przez wiele lat w tradycyjny sposób, którym doskonale udało się wykorzystać Internet w celach wykraczających poza marketing lub sprzedaż bezpośrednią.

Szczególnie interesujące są działania firm w kategorii: innowacyjność. Kanadyjska On Air Digital Audio udostępniła przez Internet bazę próbnych nagrań przy wykorzystaniu technologii RealAudio. Klient może zbudować z gotowych elementów własną ścieżkę dźwiękową lub złożyć zlecenie na wykonanie przykładowego projektu przez wybranych aktorów i odsłuchać efekty ich pracy po kilku dniach, również za pośrednictwem Internetu. Aktorzy przesyłają swoje głosy z domów poprzez linie ISDN. Możliwa i - dzięki różnicy czasu - bardzo efektywna stała się współpraca z klientami z Europy.

Ciekawie są ścieżki rozwoju internetowych serwisów, stopniowe odkrywanie nowych możliwości. Lakeside Development od kilkunastu lat projektuje i nadzoruje budowę luksusowych domów. Trzy lata temu firma uruchomiła stronę internetową będącą jedynie katalogiem wykonanych i proponowanych obiektów. Dziś serwis Lakeside, połączony ze stronami firm podwykonawczych, umożliwia klientom aktywny udział w projekcie od początku do końca. Listy dyskusyjne umożliwiają uczestnikom projektu współpracę przy każdym szczególe. W opracowaniu jest opcja śledzenia przez Internet na żywo placu budowy.

--------------------------------------------------------------------------------

Wydanie specjalne The essential guide to e-business, grudzień 1999 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200