Przeciętne wynagrodzenie w IT: 9 tys. zł

Takie wynagrodzenie - zgodnie z wynikami badania wynagrodzeń Antal International - osiąga ponad 50% specjalistów i menedżerów IT w Polsce. Wysokość zarobków jest związana m.in. z doświadczeniem pracownika, które jest najważniejsze dla pracodawców i posiadanymi certyfikatami. W branży IT nadal mówimy o rynku kandydata - specjaliści i menedżerowie IT oraz telekomunikacji są wysoko cenieni przez pracodawców.

Pracodawcy w każdej branży aktywnie prowadzą rekrutacje specjalistów i menedżerów w całej Polsce. Konkurencja o wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników sprawia, że poziom ich wynagrodzeń jest wysoki. Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w tej grupie zawodowej wynosi 9 600 zł, wobec 3 600 zł brutto przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw wg GUS. Mediana wynagrodzeń w badanej przez Antal International grupie wynosi 8 500 zł miesięcznie.

"Warto pamiętać, że w przypadku specjalistów i menedżerów rozpiętość wynagrodzeń jest bardzo duża. Jeśli chcemy ocenić poziom zarobków na konkretnym stanowisku konieczna jest głębsza analiza - wysokość przeciętnego wynagrodzenia stanowi jedynie wskazówkę" - dodaje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200