"Przeciek" systemu

Internauci, którzy uzyskali dostęp do hasła pozwalającego na zalogowanie się na serwerze Microsoftu przeznaczonym wyłącznie dla beta-testerów, pobrali z niego kilka tysięcy kopii systemu Windows XP.

Hasło pozwalające na zalogowanie się na serwerze Microsoftu przeznaczonym wyłącznie dla beta-testerów "przeciekło" do Internetu. Według przedstawicieli firmy, konto było aktywne przez ok. 7 godzin. Czas ten wystarczył, aby tysiące internautów, którzy uzyskali dostęp do loginu i hasła, zaczęły masowo łączyć się z serwerem i pobierać wersję beta systemu Windows XP. Dopiero ogromne obciążenie łączy firmy zwróciło uwagę obsługi technicznej serwera. Powiadomione o całej sprawie władze Microsoftu zdecydowały o natychmiastowym zamknięciu witryny.

Na serwerze znajdowała się wersja Windows XP build 2469. Zawiera ona poprawki dodane do systemu od czasu ukończenia prac nad wersją Beta 2. W build 2469 ulepszono m.in. współpracę systemu z sieciami, wprowadzono poprawki w systemie pomocy i usunięto problemy związane z zarządzaniem zasilaniem.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

W związku z tym incydentem mogą ucierpieć interesy Microsoftu. Zważywszy bowiem na prędkość rozprzestrzeniania się informacji i programów w Internecie oraz wielkie zainteresowanie nowym systemem, możemy spodziewać się, że w niedługim czasie wersja Windows XP, która jest już bliska wersji finalnej, może na dobre zagościć na rynku nielegalnego oprogramowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200