Prywatna chmura telekomunikacyjna Focus Telecom

Focus Telecom Polska rozszerzył ofertę dla operatorów telekomunikacyjnych o rozwiązanie Platforma SIP Private Cloud - platformę usługową działającą w modelu chmury prywatnej.

Platforma wykorzystuje dedykowaną infrastrukturę IT i wydzielone zasoby, które są udostępniane operatorom przez firmę Focus Telecom Polska. Operator nie musi więc inwestować w sprzęt ani w oprogramowanie, a dostawca platformy oferuje mu rozwiązania działające w popularnym modelu cloud computing, m.in. cloud.PBX (wirtualna centrala telefoniczna), cloud.IVR (system zapowiedzi głosowych), cloud.CallCenter czy Telemeeting (system telekonferencyjny).

Focus Telecom Polska wydziela na życzenie klienta zasoby sprzętowe niezbędne do optymalnego korzystania z platformy SIP Private Cloud, może mu udostępnić odpowiednią numerację czy obsłużyć połączenia telefoniczne. Dostęp do wszystkich rozwiązań jest możliwy przez sieć Internet, a opłaty pobierane są tylko za wykorzystane zasoby. Nowy model współpracy pozwoli również na połączenia z platformą Focus Telecom Polska w węźle wymiany ruchu PLIX.

Zobacz również:

  • Wybitny dziennikarz rynku telekomunikacyjnego nie żyje
  • Nvidia AI Computing by HPE – wspólna oferta rozwiązań do obsługi środowisk AI
  • Wyniki XII konkursu Computerworld Best in Cloud

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200