Prudential wybrał chmurowy system IT Oracle'a

Polski oddział firmy ubezpieczeniowej Prudential wdrożył chmurowy system ERP opracowany przez firmę Oracle, który został zaprojektowany z myślą o sektorze finansowym. Rozwiązanie nosi nazwę Oracle Financials Cloud i zostało wdrożone w tym samym czasie w centrali firmy w Irlandii.

Dotychczas wykorzystywany w Prudential Polska system zastąpiony został chmurowym rozwiązaniem Oracle Financials Cloud. To zintegrowany system ERP wspierający zarządzanie finansami, pozwalający m.in. na zautomatyzowanie przetwarzania wydatków czy raportowanie kluczowych wskaźników wydajności.

Jest to jedno z pierwszych wdrożeń chmurowych systemu ERP Oracle w branży finansowej w Polsce i w całym regionie.

Zobacz również:

  • Arm docenione przez Wall Street
  • Unijne certyfikaty usług chmurowych – apel o niedyskryminowanie „big techów”

Centralny system ERP wdrożono zarówno w polskim oddziale, jak również w centrali Prudential w Dublinie, a cały projekt zrealizowano w czasie 10 miesięcy. Bardzo ważną rolę odegrało w tym wsparcie 10-osobowego działu konsultingu Oracle, który odpowiadał za parametryzację rozwiązania na potrzeby Prudentiala oraz przygotowanie wszystkich niezbędnych rozszerzeń.

„Braliśmy pod uwagę kilka rozwiązań, w tym zarówno te dostępne w modelu SaaS, jak i oprogramowanie instalowane na własnej infrastrukturze. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie ważne dla nas aspekty – zarówno te biznesowe, jaki techniczne wybraliśmy system Oracle – mówi Marcin Sagała z firmy Prudential” I dodaje, „System ERP z którego korzystaliśmy spełniał wprawdzie nasze oczekiwania w zakresie rachunkowości finansowej, jednakże zależało nam na znacznie szerszej digitalizacji, standaryzacji i uproszczeniu procesów w obszarze Finansów oraz IT – tłumaczy Marcin Sagała, CIO i członek Executive Committee w Prudential - Zdecydowaliśmy o wdrożeniu jednego, centralnego systemu dla spółek w Polsce i w Irlandii”.

„Cieszę się, że Prudential zdecydował się na system ERP od Oracle. Liczę na to, że realizacja tego projektu, zakończona sukcesem, ułatwi branży finansowej podejmowanie decyzji o inwestycji w chmurę – mówi Piotr Ferszka, Dyrektor Sprzedaży Aplikacji w Oracle Polska.

„Oracle przekonał nas do modelu cloud. Mamy jeden globalny system z możliwością lokalnego dostosowania, jeden plan kont pozwalający obsługiwać różne rodzaje biznesu i wiele ksiąg pozwalających raportować w różnych standardach księgowych. Ujednoliciliśmy procesy księgowe między spółkami i mamy możliwość rozbudowy systemu o inne moduły i integracji z innymi rozwiązaniami – tłumaczy Marcin Sagała.

Źródło: inPlus Media

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200