Protokoły Cisco IP w sieciach optycznych

Cisco Systems zaczęła udostępniać programy zarządzające Cisco GSR Manager i Cisco Transport Manager, przyspieszające wdrażanie nowych usług przez operatorów telekomunikacyjnych.

Cisco Systems zaczęła udostępniać programy zarządzające Cisco GSR Manager i Cisco Transport Manager, przyspieszające wdrażanie nowych usług przez operatorów telekomunikacyjnych.

Nowe oprogramowanie stanowi część internetowego rozwiązania Cisco Internet OSS (Operations Systems Support) i jest przeznaczone dla sieci optycznych. Wsparcie Internet OSS to zestaw aplikacji do administrowania sieciami i usługami, ułatwiający dostawcom planowanie, wdrażanie i monitorowanie usług wraz z możliwością naliczanie opłat za nie. Obydwie aplikacje oparto na architekturze otwartej, dzięki czemu operatorzy i integratorzy systemów – bez udziału specjalistów technologii sieciowych – będą mogli samodzielnie wdrażać w swoich instalacjach sieciowych routery internetowe Cisco z serii 12000 i produkty z serii 15000. Gwarantują one również, że zintegrowany routing oparty na protokole IP będzie funkcjonował także w sieciach optycznych.

Cisco GSR Manager instalowany w routerach Cisco 12000 to inteligentny system administrowania komponentami sieci. System ten integruje się z wieloma aplikacjami do administrowania siecią, opracowanymi zarówno przez Cisco, jak i jej partnerów. Ułatwia to budowę architektury, która zapewnia zarządzanie awariami, konfiguracjami, rozliczaniem kosztów, wydajnością i bezpieczeństwem we wszystkich routerach Cisco z serii 12000. Zarządzanie siecią można łatwo rozbudować, aż do administrowania nawet 1000 komponentami sieci oraz 100 użytkownikami korzystającymi z sieci jednocześnie. Prosta instalacja systemu nie wymaga od użytkowników opanowania ani zaawansowanych poleceń wewnętrznego oprogramowania Cisco IOS, ani protokołu SNMP.

Aplikacje Cisco Transport Manager i Cisco GSR Manager pojawią się w sprzedaży odpowiednio w czerwcu i w sierpniu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200