Prospective zdobyło fundusze na dalszy rozwój technologii analizy i wizualizacji big data

Prospective pozyskało 6 mln USD finansowania w pierwszym etapie finansowania, którego celem jest zapewnienie dostępu do dużych zbiorów danych, umożliwienie ich analizy i wizualizacji w czasie rzeczywistym.

Lukas/ Pexels

Prospective, firma oferująca interaktywne narzędzie do analizy i wizualizacji dużych i strumieniowych zbiorów danych, przekazała informację o pozyskaniu finansowania w kwocie 6 mln USD. Wsparcia kapitałowego udzieliły firmy Point72 Ventures przy udziale Silicon Badia, Irregular Expressions, Essence Ventures, Giant Machines, i REFASHIOND Ventures. Celem rundy finansowania jest zapewnienie dostępu do dużych zbiorów danych, umożliwienie ich analizy i wizualizacji w czasie rzeczywistym.

Zarówno w technologii, jak i w biznesie dostęp do danych, ich analiza, wizualizacja i udostępnianie stanowi nadmiernie skomplikowany, czasochłonny i kosztowny proces, zarówno na szczeblu wewnętrznym organizacji, jak i w kontaktach z zewnętrznymi partnerami i klientami. Ewolucja w kierunku dostępu do danych w czasie rzeczywistym w celu umożliwienia ich przechowywania przez klienta, obserwowania lub analizy transakcji stanowi wyzwanie dla każdego zespołu i każdej firmy. Do tej pory, próbując skutecznie uzyskać dostęp do danych niezbędnych do opracowania przypadków użycia swoich rozwiązań oraz z powodzeniem analizować te dane, organizacje napotykały liczne trudności ze względu na ograniczenia związane z dostępną mocą obliczeniową i problemy z publikacją informacji. Firmy generują coraz więcej wielowymiarowych danych, w tym danych strumieniowych i otrzymywanych w czasie rzeczywistym, lecz użytkownicy o profilu innym, niż techniczny oraz analitycy danych, nie zawsze dysponują odpowiednimi narzędziami, by móc te dane wykorzystać. Mając na uwadze te bolączki, Prospective opracowała interaktywne narzędzie zapewniające płynny dostęp do danych oraz umożliwiające ich łatwą analizę i udostępnianie. Łatwy dostęp do dużych i strumieniowych zbiorów danych pozwala bowiem na pozyskiwanie cennych informacji w czasie rzeczywistym, bezpośrednio za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu obsługiwanego w przeglądarce internetowej.

Zobacz również:

  • Jak poruszać się w morzu danych?
  • 3 sposoby na ulepszenie ciągłego testowania pod kątem generatywnej sztucznej inteligencji

Narzędzie Prospective jest dostosowane do obsługi zadań wymagających wysokiej wydajności, precyzji i szczegółowości. Dzięki uproszczeniu procesu pozyskiwania danych i operacjonalizacji Prospective umożliwia twórcom, konsumentom i analitykom czerpanie informacji możliwych do przekucia w konkretne działania, które wcześniej pozostawały dla nich niedostępne. Wraz z dynamicznym rozwojem dużych modeli językowych (LLM) przepaść pomiędzy wynikami pracy modeli, a ich pojmowaniem przez człowieka powiększa się. Prospective przyczynia się do wyeliminowania tej luki, umożliwiając klientom pozyskiwanie i przekazywanie informacji w intuicyjny sposób.

Inicjatywa Prospective, której twórcami są Andrew Stein i Eric Schmalzbauer, stanowi firmową wersję popularnego otwartego projektu do obsługi danych i analizy, Perspective. Wraz z ogłoszeniem finansowania etapu zalążkowego Prospective zamierza również udostępnić prywatną wersję beta niedużej liczbie przedsiębiorstw. Zainteresowane zespoły mogą dokonać zapisu na liście oczekujących pod adresem https://prospective.co/.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200