Prokuratorzy chcą 'odchudzić' Windows

Prokuratorzy generalni dziewięciu amerykańskich stanów prawdopodobnie uzależnią podpisanie ugody w wytoczonej koncernowi sprawie antymonopolowej od udostępnienia tańszej wersji systemu Windows.

Prokuratorzy generalni dziewięciu amerykańskich stanów prawdopodobnie uzależnią podpisanie ugody w wytoczonej koncernowi sprawie antymonopolowej od udostępnienia "odchudzonej" wersji systemu Windows. Przedstawiciele Kaliforni, Massachusetts, Connecticut, Iowa, Florydy, Kansas, Minnesoty, Zachodniej Virginii oraz Utah zapowiadają, że zgodzą się na podpisanie porozumienia, jeżeli Microsoft wprowadzi na rynek tańszą wersję systemu - nie zawierającą wielu zintegrowanych z nim dotychczas funkcji.

Microsoft miałby także zostać zobligowany do dołączenia do Windows XP obsługi języka Java. W poprzednich wersjach Windows Java była stałym "gościem", jednak Microsoft zrezygnował z implementowania jej w Windows XP z powodu utarczek prawnych z twórcą tej technologii - firmą Sun Microsystems.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200