Prokom zyskał 200 mln zł z emisji obligacji

Środki jakie spółka pozyskała z emisji 20 tys. obligacji zamiennych, Prokom ma zamiar przeznaczyć na restrukturyzację krótkoterminowego zadłużenia i poszerzenie grupy kapitałowej.

Spółka przeprowadziła niepubliczną emisję obligacji zamiennych o wartości 200 mln zł. Obligacje objęli krajowi i zagraniczni inwestorzy, m.in. niektóre Otwarte Fundusze Emerytalne. Prokom poinformował, że około 140 mln złotych ze środków pozyskanych tą drogą zostanie przeznaczonych na zakup jednej lub dwóch spółek niszowych z branży teleinformatycznej. Pozostałe 60 mln złotych firma wyda na restrukturyzację swojego krótkoterminowego zadłużenia.

Ponad 20 tys. obligacji (każda o wartości 10 tys. zł), Prokom wykupi w 2004 roku, w trzy lata od daty emisji ustalonej na 7 grudnia br. Obligatariusze będą mieli prawo do zamiany obligacji na akcje. W razie wyniku takiej zamiany liczba akcji Prokom Software wzrosłaby o 1,34 mln, co przekłada się na 8,62% wzrostu głosów na WZA.

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200