Prokom zaczął rok spadkiem

Nastąpiły opóźnienia w realizacji kluczowych kontraktów - tak zarząd Prokomu tłumaczy słabsze od oczekiwanych wyniki spółki. W I kw. przychody grupy wyniosły 279 mln zł wobec 301,5 mln zł rok wcześniej. Zysk netto Prokomu wyniósł 4,12 mln zł, podczas gdy w I kw. 2004 r. przekraczał 13 mln zł.

Prokom zaczął rok spadkiem

struktura przychodów Prokomu w I kw. 2005

Ponad 40% przychodów grupy wypracował Prokom Software, realizując umowy ze swoimi największymi klientami - m.in. ZUS, PZU, TP, Warta, Grupa Lotos. W połowie stycznia Prokom zawarł z PZU umowę na wdrożenie systemu wspierającego funkcjonowanie Centrum - Finansowo Księgowego PZU. Integrator podpisał umowę na wdrożenie mySAP (w ramach konsorcjum z SBS) w Elektrowni Rybnik. W I kw. Prokom zakończył również kolejny etap wdrożenia mySAP w Koncernie Energetycznym Energa. Z kolei najbardziej istotnym kontraktem Softbanku - na który przypada 34,6% przychodów Grupy Prokom - w I kw. był aneks rozszerzający zakres wdrożenia w PKO BP.

Grupa Prokom to obecnie 28 spółek zależnych, 3 współzależne i 10 spółek stowarzyszonych. W marcu za 13 mln zł Prokom stał się jedynym właścicielem Incenti S.A., dokupując brakujące 51% akcji tej spółki.

Zobacz również:

  • Biznes Xiaomi ewoluuje - to już nie tylko elektronika użytkowa
  • SoftBank chce kupić kolejną brytyjską firmę projektującą układy scalone

Więcej o przeprowadzonych i planowanych zmianach w Grupie Prokom pisaliśmy w materiałach - Softbank ma na celowniku Gladstone Consulting oraz Softbank będzie większy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200