Prokom ma największe szanse w przetargu PZU

Jak donosi Dow Jones Newswires, prezes PZU Zdzisław Monkiewicz, chce przyspieszyć rozstrzygnięcie przetargu na informatyzację grupy, którego wartość szacowana jest na 150 mln USD.

Według informatorów agencji szef spółki podjął już decyzję i chce doprowadzić do zawarcia umowy z konsorcjum Prokom-Computer Science Corporation (CSC). O kontrakt stara się także IBM z brytyjską firmą TIA. W pierwszym etapie przetargu odpadły Accenture, ComputerLand z SAP i Fujitsu. Jak informuje agencja chęć przyspiesza prac komisji przetargowej może mieć związek z planowanymi przez ministra skarbu zmianami w kierownictwie PZU. Włodzimierz Soiński odpowiedzialny obecnie w PZU za pion informatyki zarządzał także pierwszym przetargiem na informatyzację Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń w 1995 r., kiedy to zwyciężył Prokom. Kolejny przetarg na dostawę rozwiązań informatycznych, ogłoszony w 2001 r. , unieważniono. Oferty złożyły wtedy CSC i Computerland, TIA, Accenture i Hewlett-Packard oraz Sherwood i Softbank.

Zobacz również:

  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku
  • Chatboty firmy OpenAI będą się szkolić na danych publikowanych przez serwis Reddit
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200