Prokom kończy pierwszy etap wdrożenia w KGHM

Spółka zakończyła proces migracji systemu SAP R/3 ze środowiska Oracle na platformę IBM S/390 i DB2. Wdrożenie jest przeprowadzane w ramach kontraktu o wartości 4 mln USD, jaki Prokom i KGHM Polska Miedź SA zawarły w maju br.

Spółka zakończyła migrację systemu SAP R/3 w KGHM z platformy Oracle na DB2. Jak utrzymuje Prokom, jest to największe wdrożenie SAP R/3 jakie przeprowadzono w Polsce. Docelowo z systemu będzie mogło korzystać 3,5 tys. użytkowników jednocześnie. Na potrzeby KGHM w Lubinie uruchomiono także nowe centrum przetwarzania danych, w którego budowie uczestniczyły IBM i spółka Assa.

W pracach związanych z integracją dotychczas używanego w KGHM oprogramowania SAP R/3 z platformą mainframe IBM S/390 i systemem DB2 uczestniczył międzynarodowy zespół specjalistów. Platformę sprzętową i środowisko operacyjne przygotowano w Centrum Nowych Technologii IBM w Montpellier we Francji. Przeniesienie danych z platformy Oracle do DB2 wykonano w ośrodku obliczeniowym KGHM.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu

Prokom Software zakończył pierwszy etap wdrożenia realizowanego w ramach umowy z KGHM podpisanej w maju br. Wartość kontraktu ma wartość ok. 4 mln USD. Drugi etap obejmie implementację modułu do zarządzania zasobami ludzkimi i systemu płacowego oraz modyfikację funkcjonalności modułów gospodarki remontowej, sprzedaży i dystrybucji i planowania produkcji. Termin realizacji umowy przewidziano na kwiecień 2002 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200