Projektory kinowe 2011 - który najlepszy do twojego domu?

Projektor kinowy zamiast telewizora w domu? Coraz częściej ludzie decydują się na taki wybór. Postanowiliśmy go ułatwić i przeprowadziliśmy test projektorów dostępnych obecnie na polskim rynku. Z tego artykułu dowiecie się, który model warto wybrać.

Projektor - dobra alternatywa dla telewizora

Kino domowe każdy z nas może mieć już w domu. Ale niekoniecznie musimy w tym celu kupować telewizor, tym bardziej, jeżeli chcemy poczuć się w domu jak w sali kinowej. Ciekawym pomysłem jest kupno domowego projektora. Zaletą projektorów nad telewizorami jest to, że nie ogranicza nas liczba cali - możemy wyświetlać obraz na całej ścianie. Dzięki umiejscowieniu rzutnika z tyłu widza oraz większej powierzchni ekranu (ściana), mamy wrażenie przebywania w sali kinowej.

Projektory LCOS - Full HD 3D w kosmicznej cenie

Na rynku są projektory wyświetlające rozdzielczość Full HD 3D, ale są one wykonane w kosztownej technologii LCOS. W swojej ofercie mają je już takie firmy jak JVC, LG I Mitsubishi, ale ceny tych projektorów są zbyt wysokie na portfel przeciętnego użytkownika - sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto też zauważyć, że jest tańsza alternatywa - pojawiły się projektory DLP, które potrafią już wyświetlać rozdzielczość Full HD.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?

Test projektorów kinowych - 4 najlepsze modele na polskim rynku

JVC DLA-X9 - projektor kinowy

JVC DLA-X9 - Najlepsza Wydajność

JVC DLA-X9 - projektor JVC wykonany w technologii LCOS znalazł się na czele stawki i zwyciężył w kategorii Najlepsza Wydajność. JVC DLA-X9 charakteryzuje się najwyższym poziomem kontrastu (aż 100000:1) spośród wszystkich testowanych urządzeń. Co więcej, jako jedyny projektor w teście potrafi wyświetlać filmy z płyt Blu-ray 3D w optymalnej rozdzielczości. Niestety cena tego projektora to prawie 40 tys. zł. Jeżeli chcesz mieć projektor wyświetlający najlepszej jakości obraz i chcesz cieszyć zmysły filmami na płytach Blu-ray 3D, to ten projektor jest najlepszym rozwiązaniem.

Pełna recenzja:

JVC DLA-X9

Epson TW 3600 - Najlepszy Zakup

Epson TW 3600 – Najlepszy Zakup

Projektor Epson TW 3600 zdobył prestiżowe drugie miejsce i został jednocześnie uznany za wyróżniające się urządzenie w kategorii Najlepszy Zakup. Ten projektor wykonany w technologii LCD ma dość dużą jasność (1800 ANSI lumenów) oraz naprawdę dobry kontrast (50000:1). Jego wadą jest jednak fakt, że niestety nie wyświetla w ogóle obrazu 3D. Jest to więc bardzo dobra propozycja dla tych, którzy z pewnością nie zamierzają korzystać z dobrodziejstwa trzech wymiarów w swoich domach. Warto jeszcze podkreślić całkiem korzystną cenę Epsona TW 3600 - to tylko trochę ponad 5 tysięcy zł.

Pełna recenzja: Epson TW 3600

Sony VPL-HW20 - Wybór Redakcji

Sony VPL-HW20 - Wybór Redakcji

Sony VPL-HW20 otrzymał wyróżnienie Wybór Redakcji. Dlaczego szczególnie zwrócił nasza uwagę? Tak jak zwycięzca testu - projektor JVC DLA-X9 - jest wykonany w najnowszej technologii LCOS, jednak w przeciwieństwie do lidera kosztuje dużo, dużo mniej - "tylko" niecałe 12 tys. zł. Jego zaletą jest bardzo wysoki kontrast (80000:1). Urządzenie nie jest jednak idealne - Sony VPL-HW20 w przeciwieństwie do urządzenia JVC nie potrafi w ogóle wyświetlać obrazu 3D. Miłośnicy trójwymiarowych emocji nie będą zadowoleni. Reszta użytkowników powinna zwrócić na niego uwagę.

Pełna recenzja: Sony VPL-HW20

BenQ W1000+ - Najlepsza Opłacalność

BenQ W1000 - Najlepsza Opłacalność

BenQ W1000+ został uznany za bezkonkurencyjny w kategorii Najlepsza Opłacalność. Ten niedrogi projektor wykonany w technologii DLP kosztuje jedynie niecałe 3,4 tys. zł. Co ciekawe, w jasności przebija nawet lidera testu (BenQ ma 2000 ANSI lumenów). Ale największą zaletą projektora BenQ W1000+ jest najwyższa w teście trwałość lampy - producent określa jej czas życia aż na 4 tys. godzin.

Pełna recenzja: BenQ W1000+

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200