Projektory biurowe - który najlepszy do pracy?

Ostatnio mogliście przeczytać artykuł przedstawiający najlepsze projektory kina domowego. Tym razem mamy coś dla tych, którzy projektorów używają nie tylko do rozrywki, ale także do pracy. PC World przetestował dostępne na rynku projektory biurowe. Oto wybrane przez nas najciekawsze modele.

Projektory biurowe
Projektory biznesowe dzielą się na dwie najpopularniejsze wśród użytkowników grupy - niedrogie, kompaktowe modele poniżej 3 tys. zł (2-2,5 tys. lumenów) oraz droższe (powyżej 3 tys. zł) projektory dla szkół i korporacji.

Dla pierwszej grupy liczy się głównie jakość obrazu, dla tej drugiej również koszty eksploatacji oraz rozbudowane funkcje sieciowe. Warto też zwrócić uwagę, że w kategorii projektorów biurowych pojawiły się też łatwo przenośne, płaskie projektory - ich reprezentantem w wyróżnionej trójce jest dość drogi, ale warty grzechu Casio XJ-A155.

Pozostałe dwa projektory, Vivitek D510 i Benq MX511, wyróżniają się natomiast solidną jakością i niskimi cenami.

Uwaga! Jeśli nie szukacie projektora biurowego, to zawsze możecie sprawdzić nasz świeży test projektorów domowych:

Oto trzy wybrane przez nas projektory biurowe, na które warto zwrócić uwagę. Z pewnością któryś z nich przypadnie do gustu użytkownikom poszukującym dobrego projektora biznesowego:

Projektor Casio XJ-A155 - świetna mobilność

Casio XJ-A155

Casio XJ-A155 to najnowszy model z płaskich i ultralekkich projektorach, który bez problemu zmieści się w torbie z laptopem - waży nieco ponad 2 kg i ma jedynie 4 cm grubości. Projektor zbudowany został w technologii DLP i oferuje rozdzielczość XGA (1024 x 768 pikseli). Co ciekawe, zamiast tradycyjnej żarówki jako źródło podświetlenia użyto połączenia diod LED oraz lasera. Obraz z tego projektora powstaje w wyniku połączenia barwy czerwonej generowanej przez diodę LED, oraz niebieskiej i zielonej tworzonych przez laser. To rozwiązanie w dużej mierze przyczyniło się do rozwiązania problemu niskiego poziomu jasności.

Pełna recenzja: Casio XJ-A155

Projektor Vivitek D510 - Najlepsza Opłacalność

Vivitek D510

Vivitek D510 to najlepszy projektor biurowy w kategorii najlepsza opłacalność. Idealny na kryzysowe czasy. Ma niewielkie rozmiary i wagę i został wykonany w technologii DLP. Jego rozdzielczość wystarczy do wygodnego wyświetlania filmów DVD, DivX czy z telewizji, i to nawet w ciągu dnia, bo projektor oferuje niezłą jasność. Wyposażono go także w złącze HDMI.

Pełna recenzja Vivitek D510: Vivitek D510

Projektor Benq MX511 - ciekawy wybór

BenQ MX511

Benq MX511 to niedrogi projektor DLP XGA oferujący zadowalające parametry - m.in. zgodność z 3D, niezłą jasność i dobre wyposażenie - w bardzo atrakcyjnej cenie. BenQ jest u nas niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o sprzedaż projektorów ze średniej i niższej półki.

Pełna recenzja BenQ MX511:Benq MX511

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200