Projekt SQL Server on Windows Containers nie będzie realizowany

Microsoft odkłada na półkę projekt, którego początki sięgają 2017 roku. Zakładał on, że deweloperzy będą mogli projektować aplikacje Windows, w których dostęp do instancji SQL Server można uzyskiwać z wnętrza kontenerów. Firma nie wyklucza jednak, że wróci jeszcze do tego pomysłu.

SQL

Korporacja radzi deweloperom zainteresowanym tego rodzaju techniką programowania, aby póki co realizowali swoje pomysły na bazie Linuksa. Decyzja o porzuceniu projektu integrującego oprogramowanie SQL Server z kontenerami systemu Windows nie jest zaskakująca biorąc pod uwagę, że w przypadku projektowania poważnych aplikacji typu „enterprise”, tego rodzaju technologia jest mało przydatna i nie sprawdza się.

Kontenery konfigurowane w środowiskach Windows pokazują natomiast swoje zalety w innej konfiguracji. Wtedy, gdy są używane do budowania wydzielonych, bezpiecznych środowisk przetwarzania danych, czy też do wirtualizowania zasobów.

Zobacz również:

  • Microsoft pokazał kontrowersyjne narzędzie zdolne tworzyć animowane przekazy deepfake
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Microsoft informuje jednocześnie iż będzie dalej wspierać i rozwijać linuksowe środowiska produkcyjne bazujące na tej technologii, czyli integrujące oprogramowanie SQL Server z kontenerami. Korporacja ogłosiła niedawno plany pozwalające użytkownikom uruchamiać wystąpienia Azure SQ (czyli chmurowej wersji programu SQL Server) w chmurach innych niż Azure, a nawet lokalnie. Chodzi o funkcję Azure SQL z obsługą Arc, która będzie ogólnie dostępna już pod koniec lipca tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200