Programiści a sprawa motoryzacyjna

Materiał promocyjny Umiejętność pisania długich i złożonych kodów, tworzenia skomplikowanych aplikacji czy zarządzania obszernymi bazami danych to coś, na co zapotrzebowanie pojawia się i zwiększa w coraz to nowych branżach. Odpowiedzialność za taki stan rzeczy można śmiało zrzucić na coraz większą obecność technologii w naszym codziennym życiu.

Technologia, która (się) porusza

Technologii potrzebujemy właściwie wszędzie. W domach, w telefonach, u lekarza, podczas zakupów czy w samochodach. W przypadku tych ostatnich nacisk na rozwój nowoczesnych rozwiązań jest szczególnie duży. Bo o ile możliwość zdalnego sterowania lodówką czy zablokowania telefonu jednym spojrzeniem nie zmieni radykalnie naszego życia, o tyle korzystanie z systemów wspierających kierowcę czy rozwijanie mobilności autonomicznej mają bezpośredni wpływ na nasze bezpieczeństwo na drogach.

Na ulicach, drogach i autostradach dookoła świata ze świecą zapłonową szukać by można pojazdu, który nie jest wyposażony w system wspomagania jazdy lub oprogramowanie zwiększające bezpieczeństwo kierowcy. A liczba obowiązkowych systemów bezpieczeństwa – takich, które muszą być umieszczane w nowo produkowanych samochodach - rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że specjaliści od IT są niezbędni w branży motoryzacyjnej. Tak wygląda to również w jednym z wiodących koncernów technologicznych, dostarczającym rozwiązania w zakresie mobilności – ZF. Firma zatrudnia jednych z najlepszych programistów, inżynierów i informatyków w branży motoryzacyjnej. Również w swoich polskich jednostkach.

Programiści a sprawa motoryzacyjna

Innowacja w Centrum

Jako jedna z nielicznych firm technologicznych w regionie, ZF postawiło na rozwój działów badań i rozwoju w Polsce. Specjaliści pracujący w Centrach inżynieryjnych ZF w Bielsku-Białej, Łodzi czy Częstochowie, nie tylko mają możliwość w pełni wykorzystać swoje umiejętności, ale przede wszystkim cały czas poszerzać swoje kompetencje i uczyć się czegoś nowego. Bo czy może być lepsze pole do rozwoju niż praca w międzynarodowym środowisku, nad projektami, które stanowią o przyszłości motoryzacji i bezpieczeństwie na drogach?

Innowacja to dla pracowników ZF koło napędowe. Zawsze można coś ulepszyć, zawsze można coś zmienić. Specjaliści w polskich oddziałach ZF to wiedzą i cały czas pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami. Napędzają ich też wspólne cele firmy – realizacja Vision Zero, czyli wizji, która ma na celu maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz wprowadzanie Next Generation Mobility - innowacyjnych rozwiązań, które zrewolucjonizują sposoby codziennego przemieszczania się.

Programiści a sprawa motoryzacyjna

Światowe rozwiązania z polskiego podwórka

Polskie jednostki ZF pracują nad rozwiązaniami globalnymi i dokładają ważną cegiełkę dla innowacyjnej technologii firmy. Tworzone jest tutaj m.in. oprogramowanie do radarów lub systemy przeznaczone do elektronicznych modułów odpalania poduszek powietrznych. W tutejszych oddziałach powstał np. system do zamawiania opakowań na linie produkcyjne oraz system SDP, a stosunkowo młody – bo działający dopiero od dwóch lat – oddział w Łodzi zajmował się już m.in. tworzeniem oprogramowania dla kamer montowanych w samochodach klasy premium znanych marek.

Ale podobnych produktów powstających pod okiem polskich programistów i informatyków jest zdecydowanie więcej. Nie chcą oni jednak, jak przyznaje Tomasz Szkudlarek, dyrektor łódzkiego Centrum Inżynieryjnego ZF, przypisywać sobie konkretnych projektów czy rozwiązań. Tworzone w ZF systemy składają się z wielu powiązanych ze sobą technologii opracowywanych w różnych centrach inżynieryjnych na całym świecie. Bardzo często wkład w jeden z takich systemów ma kilka, a nawet kilkanaście jednostek ZF z różnych krajów. Taka kooperacja i rozdzielenie obowiązków przekładają się na wyższą jakość produktów końcowych.

Rozwojowa praca, która może zmienić świat na lepszy i, przede wszystkim, bezpieczniejszy – czy można chcieć czegoś więcej? Dobra wiadomość jest taka, że jest na wyciągnięcie ręki. ZF cały czas rekrutuje i daje swoim pracownikom realny wpływ na przyszłość motoryzacji! Zarówno do częstochowskich, jak i do łódzkich oraz bielskich jednostek. Jeśli chcecie rozwijać się w branży IT, poszerzać swoje kompetencje programowania w branży motoryzacyjnej i być odpowiedzialnym za What’s next w automotive – sprawdźcie aktualne oferty pracy na www.zf.com/careers. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę w budowaniu mobilności przyszłości!