Program za grosik

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Przypominamy, że czytelnicy „Computerworld" mogą otrzymywać wysyłkowo kopie opisywanych programów ze zniżką, która wynosi 6000 zł, na podstawie załączonego kuponu. Szczegóły omówiliśmy w poprzednich numerach naszego pisma (5,6/91)

Przedstawiamy kolejne programy shareware rozpowszechniane przez firmę TTC. Przypominamy, że czytelnicy „Computerworld" mogą otrzymywać wysyłkowo kopie opisywanych programów ze zniżką, która wynosi 6000 zł, na podstawie załączonego kuponu. Szczegóły omówiliśmy w poprzednich numerach naszego pisma (5,6/91)

Talon Trade Company ma zaszczyt i przyjemność zaprezentować produkt w ramach oferty polskiego shareware'u, Jest nim EUROCHART, znakomity program b tzw. „business graphics", czyli graficznego przedstawiania informacji, szczególnie łatwy w użyciu z myszą. Rozpowszechniamy wersję demonstracyjną z numerem katalogowym #P010. Polecamy ten program tym wszystkim, którzy chcą zaimponować wynikami

ekonomicznymi swojej firmy prezentując dane zgodnie ze standardami europejskimi. Jako rozrywkę proponujemy zaś grę KRET (numer katalogowy #P002).

TTC zaprasza do współpracy polskich autorów, którzy mają do zaoferowania oryginalne programy różnego typu: narzędziowe, edukacyjne, rozrywkowe. Dzięki formule shareware łatwiej wejść na rynek z komercyjną, ulepszoną wersją programu.

EUROCHART

Eurochart jest programem do prezentacji informacji w formie wykresów słupkowych, kołowych i liniowych. Eurochart został stworzony przez warszawską firmę VIDE na rynek europejski. Podstawowym celem, jaki postawili sobie autorzy, było zapewnienie użytkownikowi dużego komfortu pracy. Zostało to osiągnięte m.in. dzięki konsekwentnemu stosowaniu standardu prezentacji przyjętego przez firmę IBM (Software Application Architecture - Common User Access). Warstwa dialogowa została oparta na Systemie Komunikacji z Użytkownikiem VIDE-3.

Użytkownik ma możliwość jednoczesnego korzystania ze wszystkich obiektów występujących w aktualnie wyświetlanych okienkach. Może wprowadzać dane do tabelki, zmieniać kolor wykresu czy ustawienie osi bez charakterystycznego dla starego stylu przełączania się między oknami. Operacje używane w programie dzielą się na grupy - zgodnie z menu znajdującym się w głównym okienku:

- Plik - operacje we/wy pozwalają na wczytywanie i zapis pliku w standardowym formacie DIF (Excel, Multiplan, Lotus 1-2-3) oraz drukowanie

- Dane - wprowadzanie danych do tabelki

- Wygląd - operacje pozwalające wybrać typ wykresu, układ i parametry osi

- Styl - ustawianie parametrów rysowania, kolorów, wzorców konturów i parametrów wypełniania, punktów na wykresach i rodzaju czcionki

-Pomoc-wyświetlanie informacji pomagających korzystać z programu.

Program jest przeznaczony dla komputerów PC z kartą Hercules, EGA lub VGA. Zalecane jest używanie myszy oraz zainstalowanie programu na dysku twardym. Otrzymane wykresy można wydrukować bądź zapamiętać w zbiorze w formacie PCX akceptowanym m.in. przez program Ventura.

Numer dystrybucyjny dyskietki (z wersją demonstracyjną tego programu) w katalogu TTC-#Pfll0

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200