Program do edycji PDF - najlepsze narzędzia

Jaki program do edycji PDF wybrać? Polecamy najlepsze narzędzia. Co ważne: są też łatwe w obsłudze!

Oprogramowanie do edycji dokumentów jest potrzebne w zasadzie każdemu / Fot. Wesley Tingey, Unsplash.com

Oprogramowanie do edycji dokumentów jest potrzebne w zasadzie każdemu / Fot. Wesley Tingey, Unsplash.com

Dokumenty w formacie PDF to standard komunikacji cyfrowej, który stał się niezastąpiony w edukacji, biznesie i administracji. Edycja takich dokumentów wymaga specjalistycznego oprogramowania, które nie tylko pozwoli na modyfikację treści, ale również zachowa integralność formatu. Ale jaki program do edycji PDF sprawdzi się najlepiej? Mamy kilka propozycji!

Program do edycji PDF - przegląd aplikacji

1. Adobe Acrobat Pro DC

Kiedy mówimy o edycji PDF, Adobe Acrobat Pro DC to jedno z pierwszych narzędzi, które przychodzą na myśl. To zaawansowane oprogramowanie pozwala na edycję tekstu i obrazów w dokumentach PDF, konwersję PDF na różne formaty (takie jak Word, Excel, PowerPoint), dodawanie podpisów i komentarzy, a także tworzenie formularzy.

Jest to płatne oprogramowanie, ale oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Warto przetestować.

2. Foxit PhantomPDF

Foxit PhantomPDF to wszechstronne oprogramowanie do edycji PDF, które pozwala na edycję tekstu, grafiki, tworzenie i wypełnianie formularzy, a także zabezpieczanie dokumentów PDF.

PhantomPDF oferuje również możliwość współpracy na dokumentach PDF w czasie rzeczywistym. Jest to płatne oprogramowanie z 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

3. Nitro Pro

Nitro Pro jest kolejnym popularnym narzędziem do edycji PDF. Oferuje intuicyjne funkcje edycji, umożliwiające łatwe dodawanie, usuwanie i modyfikowanie tekstu i obrazów, a także konwersję PDF do Word, Excel i PowerPoint.

Nitro Pro pozwala również na tworzenie, edycję i wypełnianie formularzy PDF. Jest to płatne oprogramowanie z 14-dniowym bezpłatnym okresem próbnym.

4. PDFelement

PDFelement to narzędzie, które zapewnia zaawansowane funkcje edycji PDF, takie jak edycja tekstu, obrazów, stron, linków, znaczników i komentarzy. Ma również funkcję OCR (rozpoznawanie znaków optycznych), która umożliwia edycję skanowanych dokumentów PDF.

Jest to płatne oprogramowanie, ale oferuje bezpłatny okres próbny.

5. Smallpdf

Smallpdf to narzędzie online, które oferuje podstawowe funkcje edycji, takie jak dodawanie tekstu, obrazów, znaków wodnych i formularzy.

Smallpdf pozwala również na konwersję plików PDF na inne formaty. Jest to narzędzie freemium, co oznacza, że niektóre funkcje są darmowe, ale pełny zakres możliwości jest dostępny tylko w wersji płatnej.

Darmowe narzędzia do edytowania PDF

Sejda PDF Editor to jedno z niewielu darmowych narzędzi do edycji PDF, które nie dodaje żadnych znaków wodnych do edytowanych dokumentów. Umożliwia edycję tekstu i obrazów, dodawanie sygnatur, tworzenie formularzy i łączenie plików PDF. Ma jednak pewne ograniczenia, takie jak limit na liczbę edycji na godzinę i rozmiar pliku.

Ponadto warto sprawdzić jeszcze dwa narzędzia darmowe:

  • PDFescape: oferuje darmową wersję internetową, która pozwala na dodawanie i edycję tekstu, obrazów, a także dodawanie linków, komentarzy i znaków wodnych
  • Inkscape: darmowy program do grafiki wektorowej, który pozwala na edycję plików PDF. Choć jest to program bardziej skupiony na grafice, może być również użyteczny do edycji tekstów w plikach PDF

Teraz już wiesz, jaki program do edycji PDF warto wybrać i przetestować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200