Program Windows Insider w nowej formule

Korporacja postanowiła zmienić zasady działania programu Windows Insider oraz stosowane w nim nazewnictwo. Zmiany ogłoszono wczoraj, czyli jeszcze przed przewidywanym rozpoczęciem testowania nowych wersji systemu Windows 10: Windows 10 20H2 i Windows 10 21H1.

Microsoft

Microsoft zmienia nazwę pierścieni Windows Insider w podobny sposób, jaki zastosował niedawno w przypadku pierścieni Office Insider. I tak jeszcze w tym miesiącu pierścienie staną się kanałami. Pierścień Fast zmieni nazwę na kanał Dev (Dev Channel). Pierścień Slow przyjmie nazwę Beta Channel , a pierścień Release Preview stanie się kanałem Release Preview.

Funkcje i cele każdego z pierścieni zasadniczo nie zmieniają się. W ramach kanału Dev będą działać testerzy mający największą wiedzę, którzy są najbardziej zaawansowani technicznie. Beta Channel jest przeznaczony dla początków testerów wyłapujących błędy w kolejnych wersjach produktów, które oczekują na opublikowanie Testerzy z Release Preview Channel będą natomiast zwracać szczególną uwagę na stabilność pracy oprogramowania.

Zobacz również:

Microsoft zapowiada, że testerzy nie muszą podejmować żadnych działań, gdyż będą przenoszeni automatycznie z pierścieni Fast, Slow i Release Preview do nowych kanałów Dev, Beta i Release Preview. Każdy tester biorący udział w programie Windows Insider może też – jeśli tylko tego chce – zmienić ręcznie kanał, w ramach którego będzie działać.

.


TOP 200