Producent może więcej

Veritas Software rozszerza działalność na rynku polskim i zwiększa liczbę partnerów.

Veritas Software rozszerza działalność na rynku polskim i zwiększa liczbę partnerów.

Najważniejszym powodem otwarcia przedstawicielstwa Veritas Software w Polsce była chęć wsparcia partnerów w walce o największe kontrakty. Według nieoficjalnych danych, w ciągu niespełna roku od rozpoczęcia działalności przez warszawskie biuro obroty się podwoiły.

Kontakty bezpośrednie

Zanim powstało przedstawicielstwo, krajowi partnerzy handlowi Veritas Software współpracowali z europejską centralą producenta w Wlk. Brytanii. "Partnerom trudno ubiegać się o duże kontrakty, czasem nie mają odpowiedniej siły przebicia. Najwięksi klienci zostali przyzwyczajeni przez producentów komputerów do bezpośrednich kontaktów z producentem" - mówi Marcin Motel, kierujący Veritas Software w Polsce. Jego zdaniem, dzięki otwarciu biura Veritas może realizować wybrane projekty również samodzielnie. Od trzech miesięcy firma prowadzi projekt w PKN Orlen. Współpracuje przy nim jedynie z dostawcą sprzętu, którym jest Hewlett-Packard. Bierze w nim udział zespół składający się z pracowników polskiego biura oraz inżynierów z europejskiego Veritas.

Do największych ubiegłorocznych sukcesów należy zaliczyć wygranie przetargu na system archiwizacji danych dla PZU Agent Transferowy, firmy mającej największe centrum danych wśród wszystkich jednostek ubezpieczyciela. Ten projekt re- alizują partnerzy Veritas - Altkom i BigVent.

Najbardziej zaawansowane produkty Veritas (np. NetBackup, Veritas Cluster Server, Volume Replicator) znajdują się w ofercie m.in. ATM, ComArch, Comp i Ster-Projekt. Niedawno Veritas podpisał porozumienie handlowe z firmą . Finalizowane są też rozmowy z ComputerLandem. Mniej skomplikowane rozwiązania na czele z aplikacją BackupExec, określane jako workgroup, są oferowane przez dystrybutorów - , , Ingram Micro, Tech Data i Veracomp.

Zachować dane

Amerykańska firma jest jednym z największych na świecie producentów oprogramowania. Specjalizuje się w produkcji systemów do zarządzania składowaniem dużych ilości danych i ich archiwizacji. Najbardziej znanymi produktami firmy, poza Backup-Exec i NetBackup, są aplikacje do zarządzania systemami plików i zasobami dyskowymi: Veritas File System i Volume Manager. Firma ma ok. 40-proc. udział w światowym rynku oprogramowania do zarządzania pamięciami masowymi.


TOP 200