Producenci półprzewodników wzywają do ustanowienia przepisów gwarantujących konkurencyjność w Internecie

World Semiconductor Council (WSC), organizacja reprezentująca największych producentów półprzewodników, zwraca się do światowych rządów o zapewnienie odpowiedniej polityki i ustanowienia przepisów gwa...

World Semiconductor Council (WSC), organizacja reprezentująca największych producentów półprzewodników, zwraca się do światowych rządów o zapewnienie odpowiedniej polityki i ustanowienia przepisów gwarantujących konkurencyjność na rynku internetowym.

Wezwanie zostało ogłoszone podczas spotkania członków WSC, które miało miejsce w miniony piątek. Organizacji ta została powołana do zajęcia się w skali globalnej problemami dręczącymi producentów elektroniki, a w jej skład wchodzą reprezentanci kilku branżowych stowarzyszeń: European Electronic Component Manufacturers Association (EECA), Electronic Industries Association of Japan (EIAJ), Korean Semiconductor Industry Association (KSIA), Semiconductor Industry Association of America (SIA) oraz Taiwan Semiconductor Industry Association (TSIA).

Wspomniany raport został opracowany przez dział Internet Task Force WSC i będzie przedstawiony rządom odpowiednim dla jej organizacji członkowskich na spotkaniu zaplanowanym na czerwiec br. Dział ten został utworzony w celu przedstawiania jednolitego stanowiska przemysłu półprzewodnikowego w związku z ogromnym rozwojem rynku wywołanym popularyzacją Internetu.

Celem inicjatywy jest zapewnienie, że nowo powstające przepisy i regulacje prawne dotyczące Internetu nie przyczynią się do ograniczenia jego rozwoju, a tym samym nie spowodują spadku zapotrzebowania na produkowane układy.

WSC pragnie m.in. aby obecne moratorium Światowej Organizacji Handlu (WTO), dotyczące pobierania opłat od handlu elektronicznego, nigdy nie zostało zniesione. Raport sugeruje też, aby wszelkie podatki od transakcji elektronicznych nie odbiegały od tych obowiązujących przy transakcjach dokonywanych w sposób tradycyjny oraz aby rządy nie próbowały wprowadzić specjalnych "podatków internetowych". Ponadto zasady naliczania podatków powinny być proste i przejrzyste.

***

WTO zamierza przedłużyć moratorium na bezcłowe przesyłanie danych audiowizualnych drogą elektroniczną

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200