Producenci PC: brak entuzjazmu wobec 'okrojonych' Windows

Większość wiodących europejskich producentów komputerów nie zamierza rozpowszechniać systemu Windows pozbawionego aplikacji Windows Media Player. Przedstawiciele firm Dell, Hewlett-Packard i Fujitsu Siemens Computers poinformowali, że koncerny te nie planują na razie dystrybucji 'okrojonych' Windows w produkowanych przez siebie 'pecetach'.

Producenci komputerów zwracają uwagę na fakt, iż rozpowszechnianie zmodyfikowanego systemu pociągnie za sobą dodatkowe nakłady finansowe. Jeśli klienci nie będą zainteresowani kupnem Windows bez odtwarzacza multimedialnego, nie będzie można tych nakładów zrównoważyć. "Będziemy jednak monitorować zapotrzebowanie klientów i dostosujemy naszą ofertę do zmian w popycie" - oświadczył rzecznik firmy Dell.

Niektórzy dystrybutorzy zapowiadają sprzedaż komputerów z nową wersją Windows, jednak nie spodziewają się dużego zainteresowania klientów (zwłaszcza jeśli jej cena nie będzie różnić się od ceny systemu z Media Playerem).

Zobacz również:

  • Matryca OLED w laptopie - ważna innowacja czy zbędny wydatek?
  • Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Dirk Delmartino, rzecznik europejskiego oddziału Microsoftu tak skomentował te doniesienia: "Wypełniliśmy wszystkie zalecenia Komisji Europejskiej, tzn. pozbawiliśmy system aplikacji do odtwarzania multimediów. Teraz wszystko zależy od producentów komputerów, czy zrobią użytek z nowej wersji systemu".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200