Proces Microsoftu: strony ustaliły tematy rozprawy apelacyjnej

Microsoft i amerykański Departament Sprawiedliwości ustaliły tematy, które zostaną poruszone podczas rozprawy apelacyjnej. Strony spotkają się 26 i 27 lutego przed Sądem Apelacyjnym w Waszyngtonie i w...

Microsoft i amerykański Departament Sprawiedliwości ustaliły tematy, które zostaną poruszone podczas rozprawy apelacyjnej. Strony spotkają się 26 i 27 lutego przed Sądem Apelacyjnym w Waszyngtonie i wygłoszą swoje ustne uzasadnienia stanowisk.

Rozprawa apelacyjna ma skupić się na tym, czy połączenie przeglądarki Internet Explorer i systemu Windows rzeczywiście było nielegalne i czy Microsoft wykorzystywał możliwości monopolisty do niszczenia konkurencji.

Zobacz również:

  • Ta firma oskarża Facebooka o przywłaszczenie sobie jej nazwy
  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm

Pozostała część ustnych wystąpień ma być poświęcona temu, czy Microsoft w rzeczywistości aktywnie i z premedytacją rozwijał swój monopol i czy decyzja sędziego Thomasa Penfielda Jacksona, nakazująca podział producenta Windows, była właściwa.

***

Proces Microsoftu: firma nie będzie roztrząsała zastrzeżeń co do zachowania sędziego Jacksona

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200