Problemy z listopadowym pakietem Patch Tuesday

Korporacja przyznała, że w udostępnionym użytkownikom w zeszłym tygodniu pakiecie Patch Tuesday znalazły się błędnie zaprojektowane poprawki, które modyfikują aplikacje Office. Dlatego po ich zainstalowaniu komputer może generować błędy, taki jak ten wyświetlany przez aplikację Access 2016 (Query xxxx is corrupt).

Dlatego Microsoft zacząć w tym tygodniu publikować łaty likwidujące te błędy. Jedna z nich – modyfikująca wspomnianą wcześniej aplikację Access 2016 – pojawiła się przedwczoraj.

Microsoft oznaczył ją symbolem KB 4484198 (patrz tutaj) i poinformował, że pracuje już nad innymi poprawkami tego typu, które usuną błędy znajdujące się w innych aplikacja, takich jak Access 2010, Access 2013 i w samym pakiecie Office 365. Pierwsza z tych kolejnych poprawek ma pojawić się na jego serwerze jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w piątek.

Zobacz również:

  • Minister Cyfryzacji ostrzegł przed rosyjskimi cyberatakami na polską infrastrukturę

Na początku następnego tygodnia ma trafić do rąk użytkowników kolejna poprawka, która zlikwiduje inne błędy, które listopadowy pakiet Patch Tuesday wprowadził do pakietu Office 365. Ale to nie wszystko, gdyż w grudniu pojawią się kolejne poprawki naprawiające inne, mniej dokuczliwe błędy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200