Problemów TikToka w USA ciąg dalszy

Izba Reprezentantów USA uchwala ustawę, która może zakazać TikTok w całym kraju. TikTok w poważnych tarapatach.

Jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych może zostać zablokowane w Stanach Zjednoczonych. To nie pierwszy raz, gdy USA zajmuje się sprawą TikToka, ale tym razem może ona skończyć się zakazem dostępu do tego medium społecznościowego. W przeszłości wielokrotnie podnoszono obawy o bezpieczeństwo danych przechowywanych przez TikTok.

Aplikacja mobilna TikTok na iOS
Źródło: tiktok.com

Aplikacja mobilna TikTok na iOS

Źródło: tiktok.com

W związku ze wczorajszym głosowaniem przez Izbę Reprezentantów USA ws. TikToka w sprawie wypowiedział się prezes TikToka - Shou Zi Chew.

Zobacz również:

"Proces ten był tajny, a ustawa została przeforsowana z jednego powodu: jest to zakaz. Mamy nadzieję, że Senat weźmie pod uwagę fakty, wysłucha swoich wyborców i zda sobie sprawę z wpływu na gospodarkę, 7 milionów małych firm i 170 milionów Amerykanów, którzy korzystają z naszej usługi" - powiedział po głosowaniu reprezentant TikToka.

Dodatkowo w materiałach prasowych podkreślane jest, że TikTok nie jest własnością Chin, a na dodatek platforma ta nie jest dostępna na rynku lokalnym. Przedstawiciele firmy mocno zaprzeczają wszelkim insynuacją o powiązaniach z rządem CHRL.

Firma podkreśla również swoje działania związane z bezpieczeństwem i ochroną prywatności użytkowników. W ramach Projektu Clover firma wzmacnia swoje podejście do bezpieczeństwa danych w Europie poprzez dalsze zaostrzenie kontroli dostępu do danych i współpracę z europejską firmą zewnętrzną w celu audytu, monitorowania i zapewnienia niezależnej weryfikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200