Problem z flagowymi dyskami WD - producent obiecuje aktualizację

Flagowe dyski przenośne SSD SanDisk Extreme SSD borykają się z problemami od miesięcy. Ich producent - Western Digital zapowiedział nową aktualizację oprogramowania układowego.

Western Digital to jeden z największych producentów nośników pamięci na świecie. Firma od lat produkuje dyski SSD, HDD, pamięci flash, dyski przenośne w postaci nośników typu pendrive, dysków HDD czy SSD, a także wszelkiego rodzaju karty pamięci oraz dedykowane nośniki pamięci do urządzeń elektronicznych.

SanDisk Extreme SSD
Źródło: @Sandisk / Twitter

SanDisk Extreme SSD

Źródło: @Sandisk / Twitter

Część produktów amerykańskiej korporacji wprowadzanych jest na rynek pod marką SanDisk. Mowa między innymi o flagowych przenośnych dyskach SSD z rodziny SanDisk Extreme Pro SSD. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wiele użytkowników informuje o problemach z nowymi wersjami dysków Extreme V2 oraz Extreme Pro V2 o pojemności 2 TB lub 4 TB. Wybrane egzemplarze dysków SSD potrafią samoczynnie przeprowadzić proces usuwania danych. Problem dotyczy w większości nośników wyprodukowanych pod koniec 2022 roku i później.

Zobacz również:

  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Zarzuty wobec producenta są bardzo poważne - utrata danych z dysku to najmniej przyjemna rekomendacja dla Western Digital.

Firma wydała specjalne oświadczenie w sprawie po kilku miesiącach od upublicznienia problemów. Firma zapowiedziała nową aktualizację oprogramowania układowego dla nośników SDSSDE61-4T00 i SDSSDE81-4T00. Przyznano, że problem faktycznie występuje i powinien zniknąć po zainstalowaniu nowego firmware. Niestety nie wiadomo czy będzie się ono wiązało z formatem dysku. Firma nie przekazała również informacji kiedy nowa aktualizacja zostanie upubliczniona oraz czy trafi na modele o pojemności 2 TB.

Wester Digital nie odpowiedziało na pytania o zwrot pieniędzy za uszkodzone nośniki, których użytkownicy utracili dostęp do swoich danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200