Proama wykorzystuje system contact center SAP Business Communications Management

SAP BCM w Proama usprawnia pracę doradców i proces obsługi klienta, służy do zarządzania połączeniami telefonicznymi i zadaniami.

Proama jest marką handlową polskiego oddziału Groupama, międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej wywodzącej się z Francji. Obecność w Polsce firma rozpoczęła od sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC, również w pakietach z NWW i Assistance.

System SAP BCM wdrożyła firma Finnsoft, partner SAP Polska. Umowa została podpisana w sierpniu 2011 roku. Po trzech miesiącach rozpoczęto testy systemu. Został on zintegrowany w Proama z głównym systemem ubezpieczeniowym INSIS.

Nowy gracz na rynku ubezpieczeń w kampanii promocyjnej akcentuje spersonalizowana obsługę klienta, "osobistego doradcę". Firma wykorzystuje do tego zawarty w SAP BCM mechanizm Preferred Agent Routing - co oznacza, że identyfikacja klienta i przekierowanie go do przypisanego doradcy odbywa się już na poziomie automatycznego serwisu IVR, identyfikuje dzwoniącego klienta i ustala w systemie biznesowym, do którego z doradców należy skierować połączenie. Jak podaje Finnsoft w komunikacie: "w momencie nieobecności doradcy w pracy lub prowadzenia przez niego innej rozmowy, klient może pozostawić wiadomość z informacją o oczekiwanym terminie kontaktu". Osobisty doradca jest dostępny dla osób, które zakupią polisę przez telefon lub internet.

"Chmurowa" wersja SAP BCM oferowana jest przez firmę Comtrust, którą powołał zespół firmy Finnsoft w 2010 roku. System jest hostowany w data center w centrum Warszawy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200