Prezes SAP Polska obejmuje ważną funkcję w globalnych strukturach SAP

Kinga Piecuch, prezes SAP Polska, obejmie z dniem 1-go maja 2019 roku funkcję Head of General Business and Global Channel w Europie Środkowo Wschodniej, w tym w Austrii, łącząc początkowo to stanowisko z dotychczasowymi obowiązkami.

Kinga Piecuch posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu w branży IT. Przed objęciem kierownictwa SAP Polska przez blisko 8 lat była członkiem zarządu Xerox Polska, w tym dyrektorem generalnym firmy. Pracowała również na kierowniczych stanowiskach w polskim oddziale IBM (m.in. dyrektor sprzedaży dla MŚP).

W nowej roli Head of General Business and Global Channel Kinga Piecuch będzie odpowiadać za rozwój rozwiązań SAP skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Austrii, oraz sieci partnerów SAP w tym regionie. W pierwszym okresie sprawowania nowej funkcji - do czasu ogłoszenia następcy - będzie łączyła tę rolę z dotychczasowymi obowiązkami prezes SAP Polska.

Zobacz również:

  • Comarch – niezawodna dywersyfikacja
  • SAP – nadchodzi wielka zmiana, którą potrafimy zrealizować
  • Wiemy kto może zastąpić Tima Cooka jako CEO Apple

Kinga Piecuch ma za sobą 20-letnie doświadczenie w branży nowych technologii. Stanowisko prezesa SAP w Polsce objęła w 2014 roku, kiedy spółka była jedynie lokalnym oddziałem zatrudniającym 140 osób i koncentrującym się na sprzedaży oraz implementacji rozwiązań. Dziś SAP w naszym kraju zatrudnia około 600 osób a w jego strukturach znajdują się dwa centra rozwoju oprogramowania w Gliwicach i Krakowie.

Praca Kingi Piecuch na stanowisku prezesa SAP zaowocowała wyjściem z postrzegania SAP jako tradycyjnego dostawcy systemów ERP i firma stała się również kluczowym graczem w obszarze szeroko rozumianej transformacji cyfrowej dla klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Znalazła się też w gronie TOP10 Najbardziej Wpływowych Kobiet w branży ICT oraz głosami czytelników zdobyła trzecie miejsce w rankingu Kobieta Biznesu 2015. Jej głos w debacie na temat roli kobiet w sektorze nowych technologii jest powszechnie znany i doceniany.

„Dzięki zaangażowaniu i pracy całego zespołu SAP Polska w ciągu ponad pięciu lat osiągnęliśmy fenomenalne wyniki i umocniliśmy naszą pozycję lidera segmentu oprogramowania dla biznesu. Zmieniliśmy też oblicze naszej organizacji. Gdy obejmowałam stery w SAP Polska byliśmy postrzegani jako dostarczyciel rozwiązań tylko dla dużych firm i korporacji. Jestem dumna ze wszystkiego, co osiągnęliśmy i wierzę, że w całym regionie CEE mamy jeszcze wiele dobrego do zrobienia dla segmentu MŚP, który w strategii SAP zajmuje istotne miejsce”, mówi Kinga Piecuch komentując swój awans.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200