Prezes Amazon.com odchodzi

Po roku i jednym miesiącu pracy w największym sklepie online, Joseph Galli odchodzi na kierownicze stanowisko do innej firmy związanej z Internetem.

Joseph Galli Jr., prezes i dyrektor operacyjny Amazon.com, odchodzi z firmy po przepracowaniu w niej 13 miesięcy. Jego nowym miejscem pracy będzie VerticalNet, operator stron WWW i dostawca specjalizowanych rozwiązań handlu elektronicznego dla przedsiębiorstw z różnych branż.

J. Galli trafił do największego na świecie internetowego sprzedawcy książek, filmów i muzyki, pod koniec czerwca ub.r. Wcześniej był prezesem w firmie Black & Decker, znanej z produkcji narzędzi i sprzętu dla branży budowlanej.

Gdy Amazon.com poinformował o odejściu swojego prezesa, początkowo wartość jego akcji spadła o ok. 8%, choć później podwyższyła się i była tylko o 3% niższa od notowań z dnia poprzedniego. Jako oficjalny powód rezygnacji J. Galli'ego podano "przyczyny osobiste".

Obowiązki prezesa objął założyciel Amazonu, Jeff Bezos. Podziękował on Galli'iemu za "ciężką pracę i osiągnięcia w minionym roku".

Zdaniem analityków, odejście prezesa nie przyczyni się do kłopotów Amazon.com. Wartość tego sprzedawcy online nie jest bowiem związana z konkretną osobą, może poza J. Bezosem - podkreślają specjaliści. Dodają też, że sytuacja ta będzie wymagała od Amazon.com rekrutacji "kogoś z naprawdę dużym talentem do zarządzania".

***

Były prezes Black & Decker zostaje prezesem Amazon.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200