Prezentacyjne LCD NEC

NEC zaprezentował najnowszy wyświetlacz z segmentu Public Display. MultiSync LCD3210 ma 32-calową przekątną i wyświetla obraz o rozdzielczości 1360x768 pikseli (format panoramiczny 16:9).

Prezentacyjne LCD NEC

Wyświetlacz LCD NEC MultiSync LCD3210

Monitor wyposażono w następujące złącza: D-Sub, DVI-D oraz BNC . Urządzenie oferuje też pełną gamę opcji instalacyjnych. Z myślą o tworzeniu ścian wideo w monitorze umieszczono funkcję TileMatrix, gwarantującą wyświetlanie obrazu na kilku monitorach równocześnie. Miejsca, w których ma znaleźć zastosowanie najnowszy model Public Display, to dworce kolejowe i porty lotnicze, a także galerie handlowe i recepcje w hotelach.

LCD3210 posiada też złącze RS-232C, umożliwiające zdalną kontrolę i zarządzanie monitorem - w tym regulację wszystkich parametrów. Jeszcze bardziej zaawansowane możliwości ingerencji w pracę monitora daje oprogramowanie NaViSet Administrator. Za jego pośrednictwem, z użyciem klawiatury i myszki, można regulować monitor z komputera, za pośrednictwem sieci firmowej. Zalecana rozdzielczość nowego wyświetlacza wielkoformatowego z oferty NEC Public Display to 1360x768 pikseli (panoramiczny format 16:9). Krótki czas reakcji matrycy wynosi 18 ms. Kąty widzenia wynoszą 176 stopni w poziomie i w pionie. Monitor jest zgodny ze standardem sRGB pozwala również na dostęp do zaawansowanego systemu kontroli temperatury kolorów. Regulacji można dokonywać w szerokim zakresie od 2600K do 10000K. Możliwe jest również powiększanie (nawet 3-krotne) wybranych fragmentów obrazu.

Zobacz również:

  • IPS, OLED, mini-LED czy QLED - jaka matryca do pracy?
  • Mozilla stworzyła nową usługę, która usuwa nasze wrażliwe dane z internetu

Łatwy dostęp do wszystkich funkcji monitora zapewnia dostarczany w zestawie pilot bezprzewodowy. Na wyposażeniu znalazł się także wbudowany wyłącznik czasowy, oraz chroniący sprzęt przed uszkodzeniem czujnik temperatury.

Możliwości prezentacyjne dodatkowo zwiększają funkcje "obraz w obrazie" i "obraz na obrazie" (nakładanie na siebie półprzezroczystych prezentacji). Dzięki temu na różne sposoby można łączyć sygnał z dwóch różnych źródeł. NEC MultiSync LCD3210 jest też przystosowany do współpracy z panelami dotykowymi.

Monitor objęty jest 3-letnią gwarancją. Jego cena to 10999 zł netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200