Premiera przeglądarki Edge for Linux z silnikiem Chromium

Microsoftu informował miesiąc temu użytkowników komputerów Linux, że jeszcze w październiku udostępni im przeglądarkę Edge bazującą na silniku Chromium. Nie były to czcza obietnica, gdyż wczoraj w kanale Dev Channel dedykowanym temu narzędziu pojawiło się takie oprogramowanie.

Edge

Informacja o tym, że prace nad taką przeglądarką (znaną też pod roboczą nazwą Chredge) dobiegają końca i wkrótce można się spodziewać jej premiery, pojawiła się 22. września podczas konferencji Ignite 2020 IT Pro.

Przeglądarka Edge for Linux jest kompatybilna z dystrybucjami Ubuntu, Debian, Fedora i openSUSE. Microsoft zapowiada, że zamierza publikować co tydzień kolejne kompilacje oprogramowania, tak jak ma to miejsce w przypadku innych aplikacji umieszczanych w kanale Dev Channel.

Zobacz również:

Zainteresowani tą przeglądarką użytkownicy mogą ją pobrać bezpośrednio ze strony Edge Insider . Aby to zrobić należy zainstalować pakiet .deb lub .rpm, który skonfiguruje system w taki sposób, aby przyszłe aktualizacje były pobierane automatycznie. Przeglądarkę można też pobierać z repozytorium Microsoftu poświeconemu systemowi Linux. Bardziej szczegółowe instrukcje omawiające tę kwestię dostępne są na formowym blogu Microsoft Chredge-on-Linux.

Przeglądarkę Edge/Chromium można od jakiegoś czasu instalować na komputerach Windows 7, 8.1, Windows 10 oraz macOS. Microsoft włączył ja też do ostatniej aktualizacji systemu Windows 10 (Windows 10 20H2). Korporacja wprowadziła też stosowne zmiany do przeglądarek Edge przeznaczonych dla urządzeń Android i iOS, tak iż ich loga są teraz takie same jak te towarzyszące przeglądarce Chredge.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200