Premiera nowej wersji pakietu baramundi Management Suite 2017

Pojawiła się kolejna wersja pakietu baramundi Management Suite 2017, który zawiera szereg nowych rozwiązań, takich jak baramundi Network Devices czy baramundi Mobile Devices, które pozwalają konfigurować aplikacje oraz zarządzać urządzeniami sieciowymi.

Do tej pory urządzenia końcowe z systemami operacyjnymi Windows, macOS, iOs i Android były rejestrowane za pomocą baramundi Inventory. Nowy moduł baramundi Network Devices przeprowadza inwentaryzację urządzeń sieciowych - takich jak routery, switche i drukarki - którymi można zarządzać także za pośrednictwem protokołu SNMP. Dodatkowo pakiet pozwala na wizualizację różnych urządzeń sieciowych i ich układu połączeń w postaci mapy IT.

Dzięki nowej wersji pakietu baramundi Management Suite można za pośrednictwem modułu baramundi Mobile Devices przeprowadzić konfigurację aplikacji kompatybilnych z systemem iOS. W tym celu aplikacja, tak jak dotychczas, jest dystrybuowana za pomocą baramundi Management Suite. Administrator może edytować ustawienia aplikacji, tj. wstępnie przydzielić nazwy użytkowników lub określić ścieżki dostępu do systemów serwerowych.

Zobacz również:

  • Styczeń 2023 roku był miesiącem ważnych aktualizacji
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

Dodatkowo przekazywane są m.in. klucze licencyjne, konta użytkowników, dane do połączenia z serwerem oraz ograniczenia bezpieczeństwa (np. „open-in”). Ułatwia to na przykład zarządzanie odpowiednich aplikacji kontenera innych producentów na potrzeby wdrożenia rozwiązania typu Mobile-Content-Management (MCM).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200