Premiera Windows XP Embedded

Microsoft wprowadza na rynek najnowszą wersję systemu przeznaczonego do kas sklepowych, automatyki przemysłowej, bankomatów i innych urządzeń specjalizowanych.

Microsoft zaprezentował wersję systemu Windows XP Embedded, przeznaczoną do kas sklepowych, automatyki przemysłowej, bankomatów i innych urządzeń specjalizowanych. "Osadzony" XP był przygotowywany równolegle z wersją desktopową i jest oparty są na tym samym jądrze. XP Embedded ma bardziej modularną budowę niż poprzednie systemy tej linii. Zapewnia to większe możliwości konfiguracji i dostosowania systemu do konkretnej platformy sprzętowej. Zminiaturyzowany XP posiada również większe możliwości w zakresie komunikacji sieciowej.

Microsoft oferuje już zestaw narzędzi Windows Embedded Studio. Ułatwia on producentom dobór komponentów (10 tys.) i skonfigurowanie systemu z dokładnością do pojedynczej funkcji jaka będzie wykorzystywana w kontrolowanym przez system urządzeniu.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Windows 11 2022 - małe i duże zmiany dla biznesu
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200