Premiera Microsoft Dynamics CRM 2013

Microsoft poinformował o dostępności rozwiązania Microsoft Dynamics CRM 2013 zarówno w modelu on-premise, jak i online. Nowy interfejs, zestaw szablonów biznesowych dla Dynamics CRM dostosowanych do specyfiki działania różnych branż, dostęp do mobilnych aplikacji klienckich na tablety PC z systemem Windows 8 oraz iPady, a także nowe funkcje społecznościowe, to najważniejsze nowości dostępne w Microsoft Dynamics CRM 2013.

Microsoft Dynamics CRM 2013 został wzbogacony o szereg funkcjonalności, w tym przede wszystkim przejrzysty interfejs umożliwiający wyświetlenie na jednym ekranie większości niezbędnych informacji związanych z wykonywanym aktualnie zadaniem. Pakiet oferuje również narzędzia nawigacyjne zapewniające dostęp do dowolnego rekordu za pośrednictwem jednego kliknięcia, a także przewodnik po procesach umożliwiający szybkie tworzenie i dostosowywanie procesów do wymagań biznesowych i oczekiwań klientów.

Kilka screenów poniżej:

Premiera Microsoft Dynamics CRM 2013
Premiera Microsoft Dynamics CRM 2013
Premiera Microsoft Dynamics CRM 2013

Microsoft Dynamics CRM 2013 to także integracja z serwisem Yammer pozwalająca na stały kontakt z klientami, którzy mogą szybko komentować wpisy lub rozmawiać z poziomu oprogramowania Microsoft Dynamics CRM (zainstalowanego w wersji on-premise lub online). Co więcej, Yammer może być wykorzystywany w całej organizacji, włączając do konwersacji nawet te osoby, które nie posiadają licencji CRM.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Salesforce zainwestuje 500 milionów dolarów w generatywną AI
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

"Mamy nadzieję, że nowa wersja Microsoft Dynamics CRM 2013 pozwoli firmom osiągać jeszcze lepsze wyniki w krótszym czasie i przy niższych kosztach"– powiedział Adam Komorowski, Dyrektor Działu Aplikacji Biznesowych w polskim oddziale Microsoft.

Nowa wersja Microsoft Dynamics CRM 2013 bez problemu współpracuje z Microsoft Lync i Skype, umożliwiając użytkownikom łatwą komunikację z klientami i współpracownikami w czasie rzeczywistym oraz stały dostęp do potrzebnych informacji.

Większe możliwości społecznościowe

Dzięki współpracy z InsideView Microsoft Dynamics CRM w wersji online został wyposażony w usługę Social Insights. Rozwiązanie udostępnia w czasie rzeczywistym informacje na temat firmy i jej kontaktów, pochodzące aż z 30 000 różnych źródeł (portale i strony międzynarodowe), umożliwiając pracownikom działu sprzedaży, marketingu i obsługi klienta osiąganie lepszych wyników w krótszym czasie oraz pozwalając im w pełni skupić się na celach sprzedażowych i obsłudze klienta.

Nowe szablony branżowe

Microsoft Dynamics CRM 2013 udostępnia klientom wstępnie zdefiniowane i w pełni prekonfigurowane szablony, które dokładnie opisują każdy etap danego procesu wraz z zalecanymi działaniami koniecznymi do jego realizacji. Nowe szablony dostosowane są do specyficznych potrzeb różnych branż, takich jak usługi profesjonalne, produkcja czy usługi finansowe. Co więcej, szablony są dostępne z poziomu wszystkich urządzeń mobilnych współpracujących z systemem Microsoft Dynamics CRM.

Mobilność przede wszystkim

Wraz z Microsoft Dynamics CRM 2013 użytkownicy rozwiązania zyskają także dostęp do nowych, mobilnych aplikacji klienckich na tablety PC z systemem Windows 8 oraz iPady, a także możliwość korzystania z nowych funkcjonalności dostosowanych do ekranów dotykowych na telefonach z systemami Windows 8 i Android oraz urządzeniach z serii iPhone.

"Nowa wersja systemu Microsoft Dynamics CRM zapewnia naszym klientom jeszcze większe możliwości współpracy w sieciach społecznościowych, a także bogatsze informacje kontekstowe, które pozwalają uzyskać lepszy wgląd w informacje dotyczące klientów i ich potrzeb. Naszym założeniem było stworzenie rozwiązania przyjaznego użytkownikowi, które umożliwi mu jeszcze szybszą i łatwiejszą realizację celów sprzedażowych z uwzględnieniem dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych"- komentuje Agnieszka Zarzycka, CRM Business Development Manager, Microsoft.

Aktualizacja

Najnowszą wersję próbną Microsoft Dynamics CRM 2013 można przetestować bezpłatnie przez 30 dni po zarejestrowaniu na stronie:http://crm.dynamics.com/pl-pl/trial-overview

Microsoft Dynamics CRM 2013 nie został jeszcze wdrożony u polskiego klienta. Na chwilę obecną z nowej wersji Microsoft Dynamics CRM 2013 korzystają klienci spoza Polski m.in. Metro Bank, Pandora oraz Sevcorp, którzy opowiedzieli o korzyściach z nowej wersji podczas Globalnej premiery Microsoft Dynamics CRM w Barcelonie.

Więcej na temat tych wdrożeń można przeczytać na stronach:http://www.microsoft.com/en-us/news/press/2013/nov13/11-05convergenceemeapr.aspx orazhttp://blogs.technet.com/b/firehose/archive/2013/11/05/pandora-jewelry-polishes-customer-experience-with-microsoft-dynamics-crm.aspx (strony w języku angielskim).

źródło: materiał przygotowany na podstawie informacji prasowej, redakcja Computerworld przygotuje oddzielną publikację dotyczącą Microsoft Dynamics CRM 2013 z testem pakietu i opiniami użytkowników.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200